R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41888546 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
IV Memoriał Marka i Zbyszka
w niedzielę 26 lutego 2012

 

Kolarskie przełaje z udziałem kobiet, zawodników elity, juniorów oraz mastersów


Tak było przed rokiem, 6 lutego 2011 - podczas III Memoriału Marka i Zbyszka.

Jutro, 26 lutego, na poznańskich Winogradach odbędzie się IV Memoriał Marka i Zbyszka. Pierwszy wyścig kolarskich przełajów, startują kobiety oraz juniorzy, o godzinie 11. Półtorej godziny później rozpoczną rywalizację zawodnicy elity oraz mastersi.

Luty każdego roku od czterech lat kojarzy się z terenami ośrodka TKKF w Poznaniu na Winogradach i Memoriałem Marka i Zbyszka. Impreza już na trwałe wpisała się w kalendarz kolarskich wydarzeń w naszym regionie. Wojciech Gogolewski, prezes ogniska TKKF "Pałuki" z Wągrowca i zarazem główny jej organizator, publicznie przyznaje, ze zawsze, gdy zabiera się za przygotowanie zawodów, pojawia się gdzieś w głowie zdanie z regulaminu...

Punkt 2. Cel imprezy: Ku pamięci kolarzy i rowerzystów, ofiar potrąceń na drogach przez kierowców...

Marek Wawrzyniak i Zbigniew Jędrzejczak, kolarscy mastersi, wybrali się w styczniu 2008 roku na kolarski trening. Na obwodnicy Kórnika zostali potrąceni przez samochód dostawczy. Marek zginął na miejscu, Zbyszek zmarł kilka dni później w jednym z poznańskich szpitali.W lutym 2009 roku na poznańskich Winogradach odbył się po raz pierwszy Memorial Marka i Zbyszka, w latach 2010 i 2011 - odbyły się dwie następne edycje. W niedzielę 12 lutego społeczność kolarska Wielkopolski miała spotkać się po raz czwarty na terenie ośrodka TKKF (ul. Winogrady 11), by sportową rywalizacją uczcić pamięć tragicznie zmarłych kolegów. Z uwagi na silne mrozy, termin imprezy uległ zmianie: odbędzie się ona 26 lutego 2012 roku.

W poprzednich latach był śnieg i lód (2009 - ślisko), śnieg (2010 - dużo śniegu, dużo biegu), deszcz (2011 - brudno, szarawo, ale dość szybko). Jak będzie 26 lutego 2012? - zobaczymy.

Organizatorami imprezy są: ognisko TKKF,,Pałuki” Wągrowiec, Wielkopolskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej oraz Wielkopolska Liga Masters. Biuro zawodów czynne od godziny 9. Szczegółowy regulamin imprezy na stronie http://www.ajstudio.webd.pl/gogolMTB/images/stories/regmem2012.pdf.

Godziny startów
- junior 11.00 - czas lidera 40 min. + runda
- kobiety open - 11.00 czas lidera 40 min. + runda
- elita 12.30 - czas lidera 50 min. + runda
- masters open - 12.30 czas lidera 50 min. + runda
 

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL