R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41393827 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
4 marca maraton w Mrozach

 

Cezary Zamana zaprasza na II edycję Northtec MTB Zimą


Paula Gorycka wystartowała 19 lutego w Karczewie podczas pierwszego tegorocznego maratonu z cyklu Northec MTB Zimą.

W najbliższą niedzielę 4 marca drugi maraton z cyklu Northec MTB Zimą. Tym razem pasjonaci MTB ścigać się będą w Mrozach. Ta miejscowość towarzyszy zimowym maratonom Cezarego Zamany już od pięciu lat i powoli staje się jego chlubną wizytówką.

W odróżnieniu od pierwszej edycji (19 lutego w Karczewie), na której warunki pogodowe były w miarę przewidywalne, tym razem może być różnie. Zima i jej zmienna aura z dnia na dzień sprawiają, że trudno jest przewidzieć, w jakich warunkach dokładnie rozegra się maraton, tak więc uczestnicy muszą przygotować się na każdą ewentualność.

Każdy, kto chciałby powalczyć jeszcze w klasyfikacji generalnej tego nietypowego i wyjątkowego cyklu ma jeszcze szansę. Punktacja liczona jest na zasadzie sumy punktów z dwóch najlepszych zawodów. W praktyce wygląda to tak, że startując w dwóch maratonach można powalczyć o czołowe miejsca , ewentualnie zdobyć najwyższe lokaty. A jest o co powalczyć, gdyż suma nagród przewidziana dla zwycięzców to 20 tysięcy złotych.

Jak przystało na maratony organizowane o tej porze roku, całe zaplecze imprezy przygotowane w ciepłych pomieszczeniach. Gorące prysznice, szatnie, ciepłe napoje izotoniczne na trasie i przepyszna grochówka zaraz po dojechaniu na metę, to standard jaki zimą mają zapewniony uczestnicy zmagający się na trasach maratonów Mazovii.

Do wyboru są trzy dystanse. Siedmiokilometrowy odcinek Hobby, przygotowany jest pod kątem najmłodszych zawodników, uwzględniając również ich średni czas, jaki mogą spędzić na rowerze o tej porze roku. 24-kilometrowy Fit będzie wymagał już nieco wysiłku zarówno od dorosłych, jak i juniorów, którzy walczą w nowej klasyfikacji Wkręceni Junior Cup - mającej na celu wspieranie młodych sportowców. Trzecia propozycja to dystans Mega, najdłuższy i najbardziej wymagający, który będzie miał około 40 km.

4 marca 2012
Northetc MTB Zimą

Organizator: Mazovia MTB - Cezary Zamana
Gdzie: Mrozy
Start: godzina 10 - dystanse Mega (40 km) i Fit (24 km), 11.10 - dystans Hobby (7 km). Start na boisku szkolnym Szkoły Podstawowej w Mrozach, ul. Szkolna 2. Biuro zawodów (Szkoła Podstawowa w Mrozach) przyjmuje zapisy w sobotę od 12 do 16 i w niedzielę od 7.30 do 9.30.
Więcej informacji: http://www.mazoviamtb.pl
 

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL