R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41825382 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Dwa wyścigi: 10 lipca w Jeleniej Górze, 15 lipca w Bukowinie Tatrzańskiej

 

Dziś w Warszawie przedstawiono
Tour de Pologne Amatorów 2012


Pasjonaci rowerów mogą dwa razy w tym roku uczestniczyć w Tour de Pologne Amatorów: 10 lipca i 15 lipca. Czesław Lang (trzeci od lewej) prezentuje koszulkę kolarską z tej okazji.

W siedzibie sponsora głównego - Banku BGŻ odbyła się w dniu dzisiejszym (31.05.2012) konferencja prasowa poświęcona Tour de Pologne Amatorów. To już trzeci rok, kiedy ta wspaniała impreza towarzyszyć będzie zawodowemu Tour de Pologne UCI World Tour.

Podczas konferencji, przy stole prezydialnym zasiedli: Piotr Klementowski - doradca prezydenta miasta Jelenia Góra, Edward Kuchta - wiceprezes Zarządu właściciela marki BUKOVINA Terma Hotel SPA, Rafał Jurkowlaniec - marszałek województwa dolnośląskiego, Geert Embrechts - pierwszy wiceprezes Zarządu Banku BGŻ, Małgorzata Zdzienicka-Grabarz - dyrektor Departamentu Społecznej Odpowiedzialności Biznesu i Sponsoringu Banku BGŻ, Ewa Błaszczyk - prezes Fundacji „Akogo?”, Waldemar Błaszczyk - aktor, ambasador wspierający akcję Fundacji Ewy Błaszczyk „Akogo?” oraz Czesław Lang - dyrektor generalny Lang Team.

W tym roku Tour de Pologne Amatorów będzie miał aż dwa wyścigi. Niezwykłe zainteresowanie sympatyków kolarstwa - skłoniło Bank BGŻ i Lang Team - do tego, aby dodać jeszcze jeden dzień ścigania w fantastycznej oprawie rodem z Tour de Pologne. Z tego powodu, w tym roku spotkamy się w Jeleniej Górze i BUKOVINIE Terma Hotel Spa.

- Jestem szczęśliwy, że tak to się rozwija. Chciałem pokazać wszystkim czym jest kolarstwo. Namówić do uczestniczenia w tym fantastycznym wyścigu nie biernie, a czynnie. Każdy kto wsiądzie na rower i wystartuje, poczuje co to za sport, jak wiele wyrzeczeń wymaga, a przy tym jak piękne emocje sobą wzbudza i niesie. Dziękuję sponsorom, mediom i kibicom, dzięki którym możemy to przeżyć - powiedział Czesław Lang.

10 lipca amatorzy wystartują w Jeleniej Górze. Pokonają fragment trasy, którą później pojadą zawodowcy. Dla miłośników kolarstwa szosowego będzie to wspaniała okazja, aby poczuć się jak profesjonalista i przejechać w szpalerze kibiców na kultowym podjeździe Orlinek. Start i meta znajdują się w centrum Jeleniej Góry.

Dla wszystkich kibiców i uczestników dodatkową atrakcją będzie możliwość zdobycia autografów od najlepszych kolarzy na świecie. W dniu poprzedzającym wyścig Tour de Pologne odbędzie się oficjalna prezentacja ekip. To wspaniała okazja aby zobaczyć, jak funkcjonują zawodowe zespoły kolarskie i jak przygotowują się do startu gwiazdy peletonu.

Drugi wyścig odbędzie się na doskonale wszystkim znanej rundzie wokół Bukowiny Tatrzańskiej, ze startem i metą przy BUKOVINA Terma Hotel Spa. Dla tych, którzy brali udział w poprzednich edycjach, będzie to okazja, aby poprawić swoje osiągnięcia. Dla debiutantów - wyzwanie, aby pokonać najcięższą rundę wyścigu, w przepięknej scenerii, z takimi podjazdami, jak Ząb, Bustryk czy Gliczarów.

To wspaniałe przedsięwzięcie nie odbyłoby się bez sponsorów. Po raz kolejny wielkie słowa uznania należy skierować do Banku Gospodarki Żywnościowej, który od lat wspiera polskie kolarstwo oraz Lang Team. Dzięki ogromnemu zaangażowanie sponsorów i partnerów, każdy z nas ma szansę poczuć się jak gwiazda kolarstwa.

- Kocham rower, wszyscy tutaj kochamy. Wspieramy kolarstwo zarówno zawodowe, jak i na poziomie amatorskim. Nadal będziemy inwestować w kolarstwo, aby promować ten wspaniały sport - powiedział Geert Embrechts, który przyznał, że do pracy dojeżdża rowerem.

Bank BGŻ ufundował specjalną nagrodę dla zwycięzców Tour de Pologne Amatorów. Jest nią udział w pierwszych amatorskich szosowych Mistrzostwach Świata w Limburgii w Holandii. Odbędą się one, na trasie, na której kilka dni później o tęczową koszulkę będą walczyć zawodowi kolarze.

Warto zaznaczyć, że każdy kto wystartuje w Tour de Pologne Amatorów wspiera Fundację „Akogo?”, która pomaga dzieciom w śpiączce. - To jest niezwykle miłe uczucie. Zazwyczaj dostajemy coś raz i na tym koniec. Tutaj po raz trzeci mamy wsparcie Czesława Langa i innych osób. Dziękujemy wam ogromnie - powiedziała Ewa Błaszczyk.

Regulamin imprezy oraz szczegółowe informacje, znajdują się na oficjalnej stronie wyścigu - www.tourdepologneamatorow.pl. Zgłoszenia do startu już trwają. Nie przegap okazji, zapisz się już dziś!


 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL