R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41878478 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Ryszard Szurkowski, Zenon Czechowski i Andrzej
Kaczmarek przypomną Wyścigi Pokoju

 

W piątek kolarski wieczór w "Dąbrówce"

 W najbliższy piatek, 26 października, w Piątkowskim Centrum Kultury Dąbrówka w Poznaniu odbędzie się kolarski wieczór wspomnień, podczas którego znakomici przed laty szosowcy - Ryszard Szurkowski, Zenon Czechowski i Andrzej Kaczmarek - opowiedzą o swych startach w Wyścigu Pokoju.

Był rok 1970, gdy na trasie Praga-Warszawa-Berlin ścigali się właśnie w barwach reprezentacji Polski Ryszard Szurkowski, Zenon Czechowski i Andrzej Kaczmarek. Starsi mieszkańcy Poznania doskonale pamiętają, gdy 42 lata temu na Stadionie im. 22 Lipca najszybciej finiszowali: Zenon Czechowski, Ryszard Szurkowski i Zygmunt Hanusik.

x Ryszard Szurkowski, polski kolarz wszech czasów. Mistrz świata z 1973 roku, startował sześć razy w Wyścigu Pokoju - wygrał go 4 razy. Siedemset razy stał na podium, w tym 350 razy jako zwycięzca. Ścigał się dwadzieścia lat.

x Zenon Czechowski, poznaniak, pięć razy startował w Wyścigu Pokoju i był kapitanem polskiej drużyny na majową imprezę. Reprezentował Polskę na Igrzyskach Olimpijskich w Meksyku w 1968 roku.

x Andrzej Kaczmarek, poznaniak, trzy razy startował w Wyścigu Pokoju. Reprezentował Polskę na wyścigach szosowych na całym świecie.

Początek spotkania z dawnymi sławami polskiego kolarstwa o godzinie 18. Wstęp wolny. Imprezę organizują wspólnie Poznańska Spółdzielnia Mieszkaniowa oraz Poznańskie Towarzystwo Cyklistów. Moderatorami spotkania z mistrzami szosy będą dziennikarze "Głosu Wielkopolskiego" - Marek Lubawiński i Piotr Kurek.
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL