R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41686723 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Bieg Sylwestrowy nad Maltą

 

W sobotę swe siły sprawdzili Paweł Cieślik
oraz inni pasjonaci kolarstwa i rowerów


Paweł Cieślik, czołowy polski kolarz szosowy, biegał dzisiaj nad poznańską Maltą. W klasyfikacji open na dystansie 10,8 km zajął 23. miejsce z czasem 43:07 min.

Prawie 1000 osób uczestniczyło w XXIX Międzynarodowym Biegu Sylwestrowym im. Ryszarda Burgiela, który odbył się w sobotę (29 grudnia 2012) nad Jeziorem Maltańskim w Poznaniu. W tej licznej stawce startujących nie zabrakło kolarzy i pasjonatów rowerów: swe siły na dystansie 10,8 km sprawdził w bardzo dobrym tempie Paweł Cieślik - reprezentant Polski na 68. i 69. Tour de Pologne.

Obok amatorów w Biegu Sylwestrowym rywalizowali także zawodnicy o znanych nazwiskach.Tegoroczna edycja rozpoczęła się w sobotę o godz. 12.00 biegiem kobiet i mężczyzn na dystansie 5,4 km (jedna pętla wokół Malty), a o godz. 12.05 ruszył bieg główny a trasa liczyła 10,8 km. Każdy uczestnik po ukończeniu biegu otrzymał pamiątkowy odlewany medal i okolicznościowy upominek. Dodatkowo wśród wszystkich startujących rozlosowane zostały inne upominki.


Marek Witkiewicz, siedmiokrotny mistrz Polski mastersów w kolarstwie MTB i przełajowym, złamał dzisiaj granicę 43 minut i zajął w klasyfikacji open 20. miejsce. Oczywiście na dystansie 10.8 km.

Prezydent miasta Ryszard Grobelny, wielki fan biegania, tym razem nie wystartował, ale był obecny nad Maltą. Obserwował biegaczy, dopingował ich do wysiłku i honorował najlepszych. I bił brawo swemu synowi Pawłowi, który z czasem 51 minut 49 sekund przebiegł dłuższy dystans.


Fani MTB i biegania: Grzegorz Napierała (od lewej), Damian Pertek, Małgorzata Wichłacz i Jacek Wichłacz. Pani Małgosia zaprasza jutro (niedziela - 30 grudnia, godzina 11.00) na kąpiel morsów w Jeziorze Kierskim (parking), tuż przy ścieżce rowerowej prowadzącej z Kiekrza do Krzyżownik.

Poza Pawłem Cieślikiem, kolarzem Bank BGŻ Teamu, biegali dzisiaj także licznie pasjonaci rowerów, przede wszystkim MTB: Marek Witkiewicz, Marcin Wichłacz, Damian Pertek, Grzegorz Napierała, Aleksander Morozowski, Justyna Morozowska, Aleksander Dehmel, Roman Dehmel, Michał Kachel, Joanna Zbroszczyk, Michał Zbroszczyk, Krzysztof Lektarski, Małgorzata Wichłacz, Joanna Kurmanow, Małgorzata Gołębiowska.

Jako pierwszy na metę biegu krótszego dotarł Michał Olejnik z WKS Grunwald Poznań z czasem 17 minut i 29 sekund. Drugi był Bartosz Pawlak (17:33), a trzeci Patryk Łukaszewski (18:06). W biegu głównym (dłuższym) zwyciężył Adam Kierzek ze Swarzędza z czasem 36 minut i 12 sekund. Drugi był Maciej Muślewski z Poznania (36:56), a trzeci Krzysztof Górny z Kalisza (37:32). Najlepszymi paniami były: 5,4 km - Patrycja Talar z Pobiedzisk (21:04) i 10,8 km - Dorota Przybysz z Grodziska Wielkopolskiego (43:50).

Wyniki Biegu Sylwestrowego na stronie http://www.online.datasport.pl/results732/index.php

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL