R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41189923 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Przybywa tych, którzy pedałują
i ładnie to opisują

 

Nagrody „Rowertouru” 2012 wręczone


Ryszard Szurkowski życzył rowerzystom udanych wypraw i zajmujących opisów. Na zdjęciu z red. Sławomirem Bajewem z Radia "Merkury", prowadzącym imprezę z mikrofonem w ręku.
Fot. Jakub Wittchen

Ryszard Szurkowski, polski kolarz wszech czasów, pojawił się w sobotę w Poznaniu na Gali "Rowertouru", miesięcznika/ magazynu ludzi aktywnych. Kiedy wszedł na scenę (impreza odbyła się w auli AWF przy ulicy Królowej Jadwigi), jako członek kapituły konkursowej, ogarnął swym wzrokiem salę i rzekł...

– Byłem tu przed rokiem, w tej samej roli, i widzę, że teraz ludzi jest znacznie więcej. Jak tak dalej pójdzie, to któraś z kolejnych gali "Rowertouru" będzie musiała się odbyć na świeżym powietrzu, na stadionie sportowym - to słowa kolarskiego mistrza świata z 1973 roku oraz czterokrotnego triumfatora Wyścigu Pokoju.

Gala zgromodziła 23 lutego czytelników "Rowertouru", którzy przyjechali z całej Polski, a którego sześćdziesiąty numer ukazał się w sprzedaży w tym właśnie miesiącu. Pismo ma swoich fanów, którzy jeżdżą na rowerach, i którzy swe wyprawy (po Polsce, Europie i świecie) opisują w interesujący sposób na jego łamach zdobiąc swoje relacje ładnymi zdjęciami.

Kapituła konkursowa (Ryszard Szurkowski, Robb Maciąg i Marcin Jakub Korzonek) miała wiele pracy, gdyż pasjonaci rowerów przysłali sporo prac.

W kategorii Polska kapituła konkursowa pierwsze miejsce przyznała Danielowi Kocujowi za wycieczkę „Dziki Wschód” (Polesie). Drugie miejsce zajął Karol Flejmer za projekt „W 30 dni dookoła Polski”, a trzecie – Justyna Waszczyńska za wyprawę „Najniższy – najwyższy punkt Polski”.

W kategorii Europa zwyciężył Tomasz Rupacz, pomysłodawca i uczestnik wyprawy „Norwegian Wood”, drugie miejsce zajął Zygmunt Szczepanek za rowerową podróż „Przez Stalingrad i Astrachań do kraju potomków Ojratów”, zaś trzecie – Michał Grzejszczak za wyprawę po Hiszpanii „Południkowe cięcie, czyli Hiszpania od morza do morza”.

Jury przyznało także wyróżnienie w kategorii świat. Trafiło ono do Jakuba Jurkowskiego, który rowerem pojechał do Iranu.

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe statuetki, nagrody pieniężne, dyplomy i czeki podróżne, zaś pozostali laureaci dyplomy i nagrody ufundowane przez sponsorów.
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL