R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41825240 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Zawody rowerowe dla dzieci

 

Cytadela w sobotę czeka na najmłodszych


W najbliższą sobotę, 27 kwietnia, na poznańskiej Cytadeli odbędą się zawody rowerowe dla dzieci w wieku 3-12 lat. Na zdjęciu wyścig dzieci najmłodszych w Hermanowie w sierpniu 2012, w roli pilota wielce utalentowany kolarsko Tytus Dopierała z Poznania.

W Poznaniu i jego bliskich okolicach rusza cykl zawodów rowerowych dla dzieci w wieku 3-12 lat pod nazwą Liga Rowerowa. Są one częścią innowacyjnego projektu realizowanego przez grupę kolarską ze Środy Wielkopolskiej - Superior MTB Energy Team. Pierwsza edycja odbędzie się już w najbliższą sobotę 27 kwietnia na poznańskiej Cytadeli.

Akademia Młodego Kolarza to projekt, którego inicjatorami są działacze średzkiego klubu kolarskiego. Zakłada on szkolenie sportowe dzieci oraz wychowywanie ich w duchu sportowej rywalizacji już od najmłodszych lat. Akademia Młodego Kolarza to pierwsza i obecnie jedna z nielicznych w naszym kraju szkółek rowerowych dla dzieci. Pomysł jej utworzenia zrodził się już w roku 2011 i miał na celu zaktywizowanie dzieci z lokalnego terenu. Poprzez spotkania w szkołach i przedszkolach oraz szereg akcji promocyjnych w roku 2011 w Mini Maratonie Dziecięcym organizowanym przy okazji znanego w środowisku kolarskim Maratonu MTB Hermanów udział wzięło ponad 120 dzieci w wieku 3-12 lat, co było swoistym rekordem frekwencji. W roku 2012 w Wielkopolsce odbyły się kolejne zawody rowerowe dla dzieci organizowane przy okazji maratonów rowerowych MTB.

W tym roku rowerowi pasjonaci z grupy kolarskiej Superior MTB Energy Team postanowili wyodrębnić zawody dla najmłodszych i powołali do życia Ligę Rowerową, który składać się będzie z pięciu edycji. Podczas niej dzieci rywalizować będą między sobą w trzech kategoriach wiekowych: 3-6 lat, 7-9 lat oraz 10-12 lat.

Poza wyścigami indywidualnymi podczas każdych zawodów odbędą się sztafety drużynowe – szkolne oraz rodzinne, sprinty, a także wyścigi dla rodziców. Każde dziecko, które przystąpi do rywalizacji będzie zwycięzcą i zostanie nagrodzone pamiątkowym medalem oraz nagrodami ufundowanymi przez sponsorów.

Aby dziecko mogło wystartować w zawodach wymagana jest zgoda rodzica lub prawnego opiekuna, sprawny rower oraz kask. Udział jest bezpłatny.

Najbliższe zawody odbędą się w sobotę, 27 kwietnia w Poznaniu na Cytadeli. Start/meta oraz biuro zawodów zlokalizowane będzie przy restauracji Umberto. Zgłoszenia przyjmowane będą od godziny 9.30 do 10.45. Początek zawodów o godzinie 11.00.

Kolejne edycje zawodów odbędą się w: Hermanowie – 11.05., Środzie Wielkopolskiej – 02.06., Żerkowie 07.09. oraz ponownie w Środzie Wielkopolskiej 14.09. Ponadto odbędą się również dodatkowe zawody takie jak: Mini Mistrzostwa Polski 06.07. oraz Mini Maraton Dziecięcy, prawdopodobnie w terminie 25.08.

Warto nadmienić, że poza samymi zawodami co tydzień w soboty organizowane są również zajęcia dla dzieci. Obecnie prowadzone są w dwóch lokalizacjach: Poznań godz. 13.00 (Cytadela, koło Rosarium), Środa Wielkopolska godz. 10.30 (Park Łazienki). Dzieci w nich uczestniczące podzielone są na grupy wiekowe, tak jak w przypadku zawodów: 3-6 lat, 7-9 lat oraz 10-12 lat. Zajęcia prowadzone są pod okiem wykwalifikowanej kadry trenerskiej i na kierunkowane są na gry i zabawy ruchowe.

Więcej szczegółów dotyczących Ligi Rowerowej oraz Akademii Młodego Kolarza można znaleźć na stronie internetowej – www.akademiamlodegokolarza.pl

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL