R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41878475 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
III Hubertus dla dzieci z wieloma atrakcjami

 

Święto myśliwych, leśników, jeźdźców
i… również kolarzy w Barnowie


Czesław Lang wygrał pogoń za lisem. Barnowo, 26 października 2013.
Fot. Karol Veith

26 października w Barnowie odbył się III Hubertus dla dzieci. Pokazy jeździeckie, konkursy, cenne nagrody, pogoń za lisem, niezwykli goście i wyjątkowy wyścig kolarski o Puchar Czesława Langa – to tylko niektóre z atrakcji, których doświadczył każdy, kto w ostatnią sobotę października zawitał do Barnowa.

Hubertus dla najmłodszych zagościł w Barnowie już po raz trzeci. Gospodarzami imprezy byli Elżbieta i Czesław Lang. W wydarzeniu wzięło udział ponad 300 osób - dzieci i dorosłych. Na początek na najmłodszych czekały zabawy i konkursy z cennymi nagrodami. Dzieci musiały wykazać się, między innymi, wiedzą na temat bezpiecznej jazdy konnej. Najmłodsi rywalizowali także w biegu z przeszkodami i slalomie. Nie zabrakło poszukiwań lisa!

- W dzisiejszych czasach niełatwo jest wyciągnąć dzieciaki z domu. Na naszej imprezie chcemy im pokazać, dlaczego warto spędzać czas aktywnie i jak bardzo może to być atrakcyjne – mówi Elżbieta Lang, inicjatorka wydarzenia. – Doświadczenia z lat ubiegłych i tegorocznej imprezy uświadomiły nam, że warto podejmować takie wyzwania. Myślę, że w wielu dzieciach udało nam się zaszczepić pasję do jeździectwa i kolarstwa – dodaje organizatorka imprezy.


Dzieci ścigaly się na rowerach.
Fot. Karol Veith

Hubertus dla dzieci w Barnowie nie był wyłącznie świętem koniarzy, ale też kolarzy! Podczas imprezy najmłodsi mogli spróbować sił w zawodach rowerowych o Puchar Czesława Langa. W 1,5-kilometrowym wyścigu wystartowało ponad czterdziestu młodych miłośników dwóch kółek. Wśród dziewcząt najlepsza okazała się Karina Zielińska. W kategorii chłopców wygrał Bartosz Binczyk.

- Wszyscy wiedzą, że kocham rower, ale nie każdy wie, że moją drugą miłością są konie. Hubertus w Barnowie to doskonała okazja, by te dwie pasję połączyć i pokazać przede wszystkim najmłodszym, jak ciekawie i aktywnie spędzać czas - mówi Czesław Lang. -Jestem szczęśliwy, że nasza impreza z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością i już dziś mogę zapewnić, że będziemy to wydarzenie kontynuować w przyszłości - kończy dyrektor generalny firmy Lang Team.


Elżbieta i Czesław Lang zorganizowali po raz trzeci Hubertusa dla dzieci.
Fot. Karol Veith

Na imprezie nie zabrakło pogoni za lisem, lokalnych specjałów i zabaw przy ognisku. Pogoń za lisem, w rolę którego wcielił się Mateusz Kiempa (CSJ Biały Bór), trwała kilkanaście minut. Wśród jeźdźców, którzy próbowali go dogonić znaleźli się m.in.: Czesław Lang i Łukasz Kaźmierczak (mistrz Polski w WKKW w 2009 i 2010 roku). Najskuteczniejszy okazał się gospodarz imprezy. Po udanej pogoni Czesław Lang zerwał kitę przyczepioną do ramienia Mateusza Kiempy i to on triumfował w rywalizacji. Puchar zwycięzcy wręczył gość honorowy Bogusław Jarecki - polski jeździec, trener, olimpijczyk i wielokrotny medalista mistrzostw Polski w WKKW. Na imprezie w Barnowie pojawił się także Kamil Rajnert - olimpijczyk z Aten, wielokrotny medalista mistrzostw Polski w WKKW.

Patronat nad imprezą objął Wacław Kozłowski, wójt gminy Kołczygłowy, organizatorem był Klub Sportowy LIDER. 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL