R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41873326 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Doskonalili technikę jazdy

 

W sobotę w pniewskich Księżych Górach


Kolarski trening w jesiennej scenerii w pniewskich Księżych Górach. Na pierwszym planie Eugeniusz Siminiak. 9 listopada 2013.
Fot. Robert Kucza

W sobotę 9 listopada w pniewskich Księżych Górach spotkali się rowerzyści, którzy postanowili doskonalić swoje umiejętności jazdy na rowerze.

Miejsce zostało wybrane nieprzypadkowo, bowiem trasa XC przygotowana przez Stowarzyszenie Rowerzystów „Odjechani – TEAM PL” z Pniew doskonale się nadaje do ćwiczenia techniki jazdy. Spotkasz tutaj strome podjazdy oraz zjazdy, kręte ścieżki, singieltracki, muldy, odcinki kamieniste oraz takie, na których można przycisnąć mocno pedałami.

Zajęcia przeprowadził Wojciech Gogolewski (główny organizator imprez MTB w Wielkopolsce), który omówił kilka elementów związanych nie tylko z techniką jazdy, ale zwrócił uwagę na poprawną pozycję rowerzysty. Zaczęto od ustawienia wysokości siodełka, pochylenia kierownicy i klamek. Było co poprawiać. Potem krótka przejażdżka, podjazd i zjazd na niewielkie wzniesienie, pokazała jak wiele jest jeszcze do poprawienia w takich elementach jak uchwyt kierownicy, pozycja na siodełku. Kilka prób pokonania singieltracka i kolejne uwagi dotyczące pracy ramion, ustawieniu kolan na ostrych zakrętach. Podjazd kamienistego odcinka dowiódł, że wcale nie tak łatwo utrzymać równowagę na obłych i śliskich powierzchniach. Rowerzyści przećwiczyli również ostry zjazd po stromym zboczu.

Można powiedzieć, że każdy ma co robić w najbliższym czasie. Najczęściej podczas jazdy skupiamy się nad pokonaniem odległości w odpowiednim tempie zapominając o podstawowych elementach technicznych. Nie było wśród uczestników nikogo, kto nie wracałby do domu bez uśmiechu i świadomości, że był to bardzo owocnie spędzony czas.


W tym miejscu w roku 2014 odbędą się Mistrzostwa Wielkopolski w kolarstwie górskim.
Fot. Robert Kucza

Jeżeli czas i pogoda pozwoli na wiosnę Stowarzyszenie Rowerzystów „Odjechani – TEAM PL” oraz popularny "Gogol" zorganizują wspólnie w Pniewach kolejne warsztaty techniki jazdy i oswajanie trasy pniewskiego XC. Już dzisiaj zapraszamy na nie – naprawdę warto.

                                                                Eugeniusz Siminiak
Autor tekstu jest prezesem Stowarzyszenia Rowerzystów „Odjechani – TEAM PL” z Pniew

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL