R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41902563 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-07-25
Peleton szukał jajeczek
pod Murowaną Gośliną

 

Wielkanocny poniedziałek na rowerach


Tomasz Stachowiak (od lewej) i Piotr Niewiada w koszulce grupy kolarskiej Sky. Murowana Goślina, 21 kwietnia 2014.
Fot. Jacek Głowacki

Prawie 150 osób zjawiło się w samo południe w świąteczny poniedziałek w Murowanej Goślinie, by popedałować na rowerach, by się towarzysko spotkać, by tradycyjnie gdzieś na trasie szukać ... jajeczek wielkanocnych.

Rozpoczęli jazdę od 12, by o 14.20 zakończyć niezwykle sympatyczne spotkanie na rowerach i jazdę w Murowanej Goślinie, jej okolicach, także na Dziewiczej Górze.

Burmistrz Murowanej Gośliny Tomasz Łęcki jest nie tylko znanym samorządowcem, ale i fanem rowerów. Startuje od poczatku, od roku 2006, w maratonach MTB, które w tym podpoznańskim miasteczku organizuje wspólnie z miejscową władzą Grzegorz Golonko. W wielkanocny poniedziałek Pana Tomka nie zabrakło o godzinie 12 na starcie jazdy po pięknej, i jakże mu dobrze znanej okolicy.

Arkadiusz Bednarek też reprezentował władze Murowanej Gośliny, zaś Roma Dukat - z tutejszego Urzędu Miasta i Gminy zadbała o to, by na trasie rowerowego przejazdu znalazły się jajeczka... Trasa podstawowa liczyła 26 kilometrów i zdecydowali się ją przejechać ci wszyscy, którzy 26 kwietnia zamierzają startować w dziewiątej już edycji maratonu MTB organizowanego przez władze Murowanej Gośliny i Grzegorza Golonko.

Paweł Madaj z Murowanej Gośliny i córką Zuzanną i synem Jackiem pokonali większy dystans i zahaczyli o Dziewiczą Górę. W tej grupie byli także Mateusz Niewiada i Filip Niewiada.

Sylwia Stachowiak z Poznania, trzecie miejsce na dystansie Mini w kategorii K4+ podczas maratonu MTB w Dolsku, z mężem Tomkiem też byli obecni podczas wielkonocnej zabawy rowerowej. Dopisuję do tej listy i Jacka Głowackiego z Poznania (Lewa Wolna), który uwielbia jazdę na rowerze i fotografowanie. Nietaktemn byłoby nie wymienić Wojciecha Gogolewskiego, który tego miał miał swe urodziny i , jak przystało na "Naczelnego Szeryfa MTB w Wielkopolsce", obchodził je na rowerze w licznym i milym towarzystwie.

Arkadiusz Bednarek i Karolina Stafeniak ze Skoków prowadzili wcale liczną grupę turystyczną. Wczoraj padł rekord uczestnictwa w tym, liczonym już kilkoma latami tradycji, rowerowym spotkaniu.

Była jazda, zabawa w szukaniu jajeczek i radość z ich odnajdywania oraz wspólne dotarcie do celu, na osiedle Zielone Wzgórza w Murowanej Goślinie.

Następne wyzwanie dla Pana Burmistrza, jak i dla tych, którzy wczoraj pedałowali po goślińskiej ziemi, w najbliższą sobotę, w maratonie MTB w Murowanej Goślinie. 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL