R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41825405 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Będą niezłe emocje w Wągrowcu

 

Nocny eliminator w najbliższą sobotę

 

Eliminator, czyli sprinty na rowerach górskich, już w najbliższą sobotę (30 sierpnia) w Wągrowcu. Warto wybrać się do tego miasta, by w nocnej scenerii rywalizować z innymi na dystansie 800 metrów. Impreza jest otwarta dla wszystkich fanów kolarstwa. Dla czterech najlepszych zawodniczek i czterech najlepszych zawodników organizatorzy przygotowali nagrody finansowe.

Sprinty na rowerach górskich stają się coraz bardziej modne w środowisku MTB. Przed rokiem ta specjalność kolarska weszła po raz pierwszy do programu Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim w Żerkowie, gdzie tytuły zdobyli: Katarzyna Solus-Miśkowicz (elita kobiet) i Borys Góral (elita mężczyzn). W tym roku w Mistrzostwach Polski MTB w Środzie championami kraju zostali: Aleksandra Dawidowicz i Piotr Brzózka.

W wymiarze wielkopolskim zawody eliminiatora organizuje Wojciech Gogolewski - główny organizator imprez MTB w naszym regionie. Przed rokiem taka impreza odbyła w wieczornej scenerii nad Jeziorem Durowskim w Wągrowcu. Była bardzo udana, dla startujących oraz dla kibiców.

W tym roku sprinty na rowerach górskich (Gogol MTB) odbyły się wiosną (maj) w Połczynie-Zdroju, na początku sierpnia w Kleczewie i w najbliższą sobotę także w Wągrowcu. Tym razem jednak nie nad Jeziorem Durowskim, a w Parku 600-lecia - i także nocą.

Co tu dużo mówić, warto przyjechać do Wągrowca i wziąć udział w niezwykle dynamicznej i widowiskowej rywalizacji. Nie bez znaczenia dla startujących może być i to, że organizatorzy przygotowali nagrody finansowe zarówno dla kobiet jak i mężczyn: za pierwsze miejsce - 500,00 złotych, za drugie - 300,00 zł, za trzecie - 200,00 zł i wreszcie za czwarte - 100,00 zł.

Najpierw odbędą się jazdy eliminacyjne na czas na dystansie 400 metrów i na ich podstawie zostanie wyłonionych osiem kobiet i szesnastu mężczyzn, którzy ścigać się będą na dwóch rundach (800 metrów) - aż do wyłonienia zwycięzców. Zawodniczki i zawodnicy mają prawo startu na rowerach górskich 26 cali, 27,5 cala i 29 cali.

Zawody odbywają się w formie otwartej - dla wszystkich fanów kolarstwa.

Zapisy od godziny 14 do 16.30, zapoznanie się z trasą od 16 do 17, od 17 do 19 jazdy kwalifikacyjne. Od 19.20 do 20 ćwierćfinały mężczyzn, od 20 do 20.20 półfinały kobiet, od 20.30 do 20.50 półfinały mężczyn, od 21 do 21.20 finały kobiet i mężczyzn.

Zawody odbędą się na terenach wokół Parku 600-lecia przy ulicy Lipowej w Wągrowcu. Imprezę organizują miasto Wągrowiec, ognisko TKKF "Pałuki" z Wągrowca oraz Wojciech Gogolewski.

Więcej szczegółów oraz regulamin imprezy na stronie http://nocny-eliminator.xn.pl/


 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL