R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41888594 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Kolarze przełajowi jadą do Koźminka

 

Znakomita okazja do rewanżu
za Mistrzostwa Polski w Bytowie


Dawid Pluta z Koźminka (młodzik) nie dał szans rywalom w Bytowie. Obok Marek Cieślak, który od 19 lat z sukcesami szkoli kolarską młodzież.
Fot. Piotr Kurek

W najbliższy weekend polscy kolarze przełajowi spotykają się w Koźminku, by w sobotę rywalizować w Mistrzostwach Polski LZS, w niedzielę zaś ścigać się w ostatnich w tym sezonie zawodach Pucharu Polski. Dla wielu zawodniczek i zawodników będzie to znakomita okazja do rewanżu za ubiegłotygodniowe Mistrzostwa Polski w Bytowie.

– Trasa jest już całkowicie przygotowana. Liczy 2900 metrow i jest niby łatwa, ale zarazem wymagająca - mówi Marek Cieślak, niezastąpiony szef kolarzy z Koźminka. – Jest piasek, asfalt, podjazdy. Najtrudniejszą przeszkodą dla startujących może być wiatr. Moi najlepsi zawodnicy pokonują ją w 6-7 minut - podkreśla trener UKS Koźminianki Koźminek, która na Mistrzostwach Polski w kolarstwie przełajowym zajęła drużynowo trzecie miejsce, za Euro Bike Kaczmarek Electric Team z Poznania i Cartusią Kartuzy.

– Do Bytowa zabrałem ośmioro zawodniczek i zawodników. Dominik Pluta był najlepszy z młodzików, Anna Tomczyńska została pierwszą wicemistrzynią wśród juniorek, Aleksandra Trzebińska - drugą wicemistrzynią w kategorii juniorki młodsze. Wiktor Richter był szósty (juniorzy młodsi), Damian Papierski - siódmy (też juniorzy młodsi), Klaudia Bielawska - ośma (juniorki młodsze), Dawid Łączkiewicz - czternasty (juniorzy) i Mateusz Jakubasz - 42. (juniorzy młodsi) - opowiada o postawie swych podopiecznych w Bytowie Marek Cieślak.

Sekcja kolarska UKS Koźminianka Koźminek istnieje od 1996 roku. Jej założycielami, dobrymi duchami na początku i teraz są Marianna Chenczke (dyrektor Szkoły Podstawowej - około 400 uczniów) oraz Marek Cieślak. Przez dziewięć lat, do końca sezonu 2004, barwy znanego młodzieżowego klubu reprezentowała Aleksandra Dawidowicz, olimpijka z Pekinu i Londynu, mistrzyni świata MTB 2009 w kategorii U23 w australijskiej Canberze .

– Ola ma od swego domu dwa kilometry do trasy sobotnich i niedzielnych zawodów, a gdyby zechciała dotrzeć na skróty - to tylko 400 metrów, mówi Marek Cieślak. I dodaje: – Niczego nie przesądzam, ale byłoby miło organizatorom i startującym zobaczyć utytułowaną zawodniczką na znanej sobie trasie przełajowej.

Wszystko zostało już przygotowane, zapięte na przysłowiowy ostatni guzik. W sobotę w Koźminku odbędą się Mistrzostwa Polski Zrzeszenia LZS w kolarstwie przełajowym, w niedzielę ostatnie zawody Pucharu Polski.

Warto się wybrać do Koźminka i popatrzeć na imprezę kolarską, którą szykują niezastąpieni Marianna Chenczke i Marek Cieślak, mający wsparcie miejscowej władzy oraz Wielkopolskiego Związku Kolarskiego.

17 stycznia
Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS w Kolarstwie Przełajowym


Organizator: UKS Koźminianka Koźminek, Gmina Koźminek, Starostwo Powiatowe w Kaliszu, Wielkopolski Związek Kolarski
Gdzie: Kożminek - ul. Nakwasińska (Lasek Brzezinka)
Start: Wyścigi przełajowe zawodniczek i zawodników wszystkich kategorii wiekowych (od młodzika do mastersów) na rundach o długości około 2900 metrów. Odbędą się także wyścigi uczniów szkół podstawowych oraz żaków/żaczek. Start do pierwszego wyścigu (uczniowie klas I-III) o godzinie 10.30, ostatniego (elity mężczyn i orlików) o godzinie 13.10.
Więcej informacji: www.pzkol.pl

18 stycznia
Finał Pucharu Polski w Kolarstwie Przełajowym

Organizator: UKS Koźminianka Koźminek, Urząd Gminy w Koźminku, Starostwo Powiatowe w Kaliszu, Wielkopolski Związek Kolarski
Gdzie: Kożminek - ul. Nakwasińska (Lasek Brzezinka)
Start: Wyścigi przełajowe zawodniczek i zawodników wszystkich kategorii wiekowych (od młodzika do mastersów) na rundach o długości około 2900 metrów. Odbędą się także wyścigi uczniów szkół podstawowych oraz żaków/żakiń. Start do pierwszego wyścigu (uczniowie klas I-III) o godzinie 10.30, ostatniego (elity mężczyn i orlików) o godzinie 13.10.
Więcej informacji: www.pzkol.pl 
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL