R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41329974 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Koledzy pamiętają o Marku i Zbyszku

 

Kolarski wyścig przełajowy
na Winogradach już po raz siódmy


Tak było w roku 2012 - start zawodników elity i mastersów.
Fot. Piotr Kurek

Siedem lat temu wyjechali na wspólny trening. Jak się później okazało, była to ich ostatnia jazda rowerowa...

W styczniu 2008 roku Marek Wawrzyniak i Zbigniew Jędrzejczak, pasjonaci kolarstwa górskiego, zostali najechani na obwodnicy Kórnika przez dostawczego Mercedesa, którego prowadził młody kierowca. Marek zginął na miejscu, Zbyszek zmarł kilka dni później w jednym z poznańskich szpitali.

Koledzy z maratonowych tras MTB i rund XC nie zapomnieli o Marku i Zbyszku. Od 2009 roku organizowany jest w Poznaniu Memoriał Marka i Zbyszka. Zawsze zimą, zawsze na Winogradach - na terenie ośrodka Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej.

 

W najbliższą niedzielę, 8 marca , kolarskie zawody przełajowe poświęcone pamięci Marka i Zbyszka odbędą się już po raz siódmy. Jak co roku, prawo startu i rywalizacji mają kobiety (wyścig open), juniorzy, zawodnicy elity oraz mastersi.

Biuro zawodów na ulicy Winogrady 11, ośrodek TKKF, rozpoczyna pracę o godzinie 9. O 11 wystartują juniorzy oraz kobiety, o 12.30 zawodnicy elity i mastersi.
Godziny startów:
- junior, godzina 11.00, czas lidera 40 min. + runda
- kobiety open, godzina 11.00, czas lidera 40 min. + runda
- elita, godzina 12.30, czas lidera 50 min. + runda
- masters open, godzina 12.30, czas lidera 50 min. + runda

Istnieje możliwość przeprowadzenia dodatkowego wyścigu w sytuacji gdy do rywalizacji zgłosi się więcej niż 50 zawodników w kategoriach elita mężczyn i masters. Kobiety i juniorzy nie ponoszą opłaty startowej, zawodnicy elity mężczyn i mastersi uiszczają ją w wysokości 20 złotych.

Tegoroczne zawody przełajowe na Winogradach kończą cykl Cyclocross Wielkopolska 2015, w ramach którego odbyły się już wyścigi w Skokach (8 lutego) i Wągrowcu (22 lutego).


 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL