R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41687514 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Łeba czeka na biegaczy i kolarzy górskich

 

W sobotę 21 marca Duathlon
na Wydmach i maraton MTB 
 


Łeba zaprasza na duathon na wydmach oraz na maraton MTB. Plaża w Łebie, 19 marca 2015.
Fot. Piotr Kurek

Bartosz Banach z Gdańska, czołowy kolarz górski naszego kraju, wystartuje w sobotę 21 marca w Łebie w Duathlonie na Wydmach, wyjątkowej imprezie sportowo, która odbędzie się w pierwszy dzień wiosny. Jest on głównym kandydatem do zwycięstwa. Będzie miał do przejechania na rowerze 23,5 km i do przebiegnięcia 11,6 km.

Tak było w listopadzie. Przed kilkoma miesiącami, jesienią 15 listopada, odbyła się pierwsza edycja tej imprezy. Wystartowało wówczas prawie 200 osób z całego kraju. Najszybciej trasę 33 kilometrów na rowerze i biegiem pokonał Bartosz Banach z Gdańska.

Do przejechania było 25 kilometrów rowerem wzdłuż jeziora Sarbsko. Cała trasa rowerowa poprowadzona została w terenie leśnym po drogach szutrowych i singel trackach. Była ona w całości przejezdna na rowerze MTB, przełajowym bądź trekkingowym. Bieg 8 km prowadził po wydmach, na których tylko niekiedy piasek jest sypki i głęboki.


Wydma Łącka pod Łebą. 19 marca 2015.
Fot. Piotr Kurek

Była to niezwykle ciekawa impreza. Prawie 200 zawodników na liście startowej, wiele znanych nazwisk ze świata kolarskiego i biegowego (Bartosz Banach, Krzysztof Krzywy, Roman Kołodziejczyk). Wystartowali na rowerach o godzinie 11 i kibice zastanawiali się po ilu minutach pojawi się pierwszy zawodnik. Po 52 minutach do strefy zmian dojechali razem Bartosz Banach i Krzysztof Krzywy - obaj z Gdańska. W tym momencie wiadomo było, że o wszystkim zadecyduje bieg.

Bartosz Banach dobiegł sam do mety i wygrał w czasie 1:19:50 Duathlon na Wydmach. Drugi był Krzysztof Krzywy (1:21:28), trzeci Andrzej Guz (1:21:57). Cała trójka reprezentowała team MTB Hotel Cztery Brzozy Gdańsk.

Dla najlepszych przygotowano nagrody pieniężne i rzeczowe, dodatkowo każdy uczestnik dostał medal pamiątkowy ukończenia duathlonu i brał udział w losowaniu nagród. Pula nagród wyniosła blisko 5000 złotych.


Jezioro Łebsko w przedwieczornej scenerii. Łeba, 19 marca 2015.
Fot. Piotr Kurek

Niezwykle udaną imprezę zorganizowali Zdrowotel Łeba oraz Tomasz Juchniewicz i Mateusz Hanke. Patronat honorowy sprawował burmistrz miasta Łeba Andrzej Strzechmiński.

Powtórka udanej imprezy. Listopadowy Duathlon na Wydmach był niezwykle udaną imprezą. Jej organizatorzy, słysząc opinie startujących, postanowili ją powtórzyć. Na wiosnę, 21 marca właśnie. W tym roku jej program został rozszerzony o maraton MTB, w którym do pokonania będą dwa dystanse: Mini (23,5 km) i Mega (45,1 km).

Na najlepszych w poszczególnych kategoriach wiekowych czekają trofea i nagrody rzeczowe, natomiast na najlepszych w kategorii open nagrody pieniężne. Każdy startujący otrzyma medal pamiątkowy.


Wydmy pod Łebą w marcowej scenerii, 19 marca 2015.
Fot. Piotr Kurek

Po zakończonej rywalizacji sportowej odbędzie się wielce spektakularna i najlepsza z możliwych regeneracja - "Cold Water", czyli szybka kąpiel w morzu. Dla wszystkich uczestników duathlonu przewidziany jest obiad dwudaniowy w jadalni ośrodka wypoczynkowego Zdrowotel Łeba. Dodatkowo wśród morsów - uczestników akcji "Cold Wate" - zostaną rozlosowane nagrody od sponsorów.

Startujący. 15 listopada 2014 rywalizowało prawie 200 osób. Tym razem zgłosiło się i swój start opłaciło już ponad 300 osób. Bartosz Banach weźmie udział w duathlonie, Krzysztof Krzywy w maratonie MTB. Najwięcej ludzi wybiera się do Łeby z Gdańska. W sobotę nie zabraknie Wielkopolan. Jerzy Neumann ze Swarzędza jest już od dzisiaj w mieście żywiołów, dobrze przygotowany do sportowej rywalizacji. Nad Bałtyk wybiera się liczna ekipa Kibolskiego KS, czyli kibiców Lecha Poznań, którzy potrafią jeździć na rowerze i biegać.


Rowery w nadmorskiej Łebie, już w najbliższą sobotę.

Fot. Piotr Kurek

Sponsorzy. Jest ich sporo: Zdrowotel Łeba (www.zdrowotel.pl), Winaar (www.winaar.com), Biegosfera (www.biegosfera.pl), Adventure Park Kolibki (www.adventurepark.pl), HiGreen (www.higreen.pl), Pure Jatomi Fitness Gdynia Szperk (www.jatomifitness.pl/pl/kluby-fitness/gdynia-szperk) i SportFuel (www.sportfuel.pl), nagrody trafią w ręce wielu osób. I jeszcze jedno: Zdrowotel Łeba (ul. Nadmorska 15/17) zaprasza już jutro, w piątek, i otwiera swe podwoje/ pokoje dla gości po dobrych cenach, oferując także niezwykle pożywne posiłki i miłą obsługę. Nie tylko przez ten weekend, ale przez cały rok.

                                                            Piotr Kurek

21 marca

Duathlon na Wydmach

Organizator: Zdrowotel Łeba
Gdzie: Łeba - ul. Nadmorska 15/17
Start: godzina 11.00 - duathlon na wydmach: 23,5 km jazdy na rowerze i 11,6 km biegu. Zapisy od godziny 8 do 10 w Zdrowotelu w Łebie przy ulicy Nadmorskiej 15/17.
Więcej informacji: www.duathlonnawydmach.pl

Maraton MTB Łeba

Organizator: Zdrowotel Łeba
Gdzie: Łeba - ul. Nadmorska 15/17
Start: godzina 10.30 - dwa dystanse do pokonania: Mega - 45,1 km i Mini -23,5 km. Zapisy od godziny 8 do 10 w Zdrowotelu w Łebie przy ulicy Nadmorskiej 15/17.
Więcej informacji: www.duathlonnawydmach.pl
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL