R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41190182 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Można przyjechać rowerem
na Motor Show 2015

 

Koszulka mistrza świata i nie tylko
szosówka Michała Kwiatkowskiego do obejrzenia


Tęczowa koszulka mistrza świata i rower szosowy Michała Kwiatkowskiego. Można to zobaczyć na targach Motor Show w Poznaniu. Zapraszają (od lewej) Janusz Ziółkowski (Copernicus), Radek Jaskulski i Filip Kaczanowski (obaj ŠKODA Auto Szkoła) oraz Piotr Grzyb (Copernicus). Poznań, 9 kwietnia 2015.
Fot. Piotr Kurek

Michał Kwiatkowski jest mistrzem świata w kolarstwie szosowym. Swój tytuł wywalczył we wrześniu ubiegłego roku w hiszpańskiej Ponferradzie. I otrzymał wówczas tęczową koszulę mistrza świata.

Można będzie ją obejrzeć z bliska od jutra do niedzieli na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, gdzie dziś rozpoczął się Motor Show 2015. Dominują, co oczywiste, samochody, ale pojawiły się także rowery...

ŠKODA Auto Szkoła oraz ŠKODA Auto Lab połączyły siły w działaniach na rzecz poprawy bezpieczeństwa na polskich drogach, by pokazać jak powinna układać się, szczególnie w dużych miastach, koegzystencja kierowców aut i rowerzystów.

Obie firmy przygotowały, między innymi, dla odwiedzających:
x bezpłatny parking strzeżony dla rowerów,
x znakowanie rowerów przez policję w dniach 10 i 11 kwietnia 2015,
x· pokaz prawidłowo przygotowanego do jazdy rowerzysty i odpowiednio wyposażony rower,
x pokaz bezpiecznego przewożenia rowerów na samochodzie,
x rowerowy tor przeszkód dla dzieci,
x porównanie rożnych modeli rowerów,
x statyczny pokaz martwego punktu,
x pokaz prawidłowej odległości auta od rowerzysty,
x porady dla rowerzystów,
x wystawa fotograficzna Tour de France,
x filmy o tematyce bezpieczeństwa na rowerze.

Fachowcy z ŠKODA Auto Szkoła (Radosław Jaskulski, Filip Kaczanowski, Robert Szpindor) oraz ŠKODA Auto Lab poprosili do współpracy ludzi kolarstwa z toruńskiego Copernicusa, czyli z Akademii Michała Kwiatkowskiego, którzy przywieźli do Poznania animacje i pokazy tematyczne. Panowie Piotr Grzyb i Janusz Ziółkowski zabrali także z sobą rowery Michała Kwiatkowskiego, by zaprezentować je targowej publiczności. Jeden to szosowy Specialized, drugi - to rower górski.


Fachowcy z Akademii Michała Kwiatkowskiego oraz ŠKODA Auto Szkoła czekają od piątku do niedzieli na gości targowych. Można przyjechać rowerem i zostawić go na bezpłatnym strzeżonym parkingu dla bicykli.
Fot. Piotr Kurek

Wszystkie pokazy i prezentacje odbędą się na placu Marka (przy targowej iglicy), od piątku do niedzieli w godzinach od 10 do 18.

Warto zatem wsiąść na rower, przyjechać na tereny MTP, obejrzeć pokazy, oznakować swój pojazd, porozmawiać o wzajemnych relacjach na drodze kierowców aut i cyklistów. I porozmawiać o kolarstwie, o Michale Kwiatkowskim, o młodzieży w Copernicusie, która uczy się zasad trudnego sportu i pragnie podążać śladami naszego mistrza, który ściga się w Kraju Basków.
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL