R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41330003 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Bezcenne trzy godziny

 

Magdalena Sadłecka w roli szkoleniowca


Magdalena Sadłecka pokonuje sekcję kamienną. Pniewy, 17 października 2015. Fot. Piotr Kurek

Dzisiaj, w sobotę 17 października, w Pniewach odbyły się warsztaty cross country. W roli szkoleniowca wystąpiła znakomita zawodniczka polskiego MTB, olimpijka z Aten Magdalena Sadłecka.

Zajęcia praktyczne z pokonywania trudnej trasy na pniewskich Księżych Górach, gdzie od kilku już lat odbywają się Mistrzostwa Wielkopolski w kolarstwie górskim, rozpoczęły się o godzinie 11.00. Była to bardzo dobra okazja, by poznać jej łatwiejsze fragmenty, także te wymagające już technicznego zaawansowania.


Ta rampa powstała w tym roku.
Fot. Sylwia Bielecka

Z zaproszenia Eugeniusza Siminiaka, szef "Odjechanych" z Pniew i jego kolegów, Wojciecha Gogolewskiego (główny organizator imprez MTB w Wielkopolsce) oraz Magdaleny Sadłeckiej skorzystało kilkanaście osób.

Trasa cross country powstała w Pniewach kilka lat temu. W roku 2012 odbyły się tutaj zawody MTB w lokalnym wymiarze. W trzech następnych sezonach, 2013-2015, odbywały się w tym miejscu Mistrzostwa Wielkopolski w kolarstwie górskim.


Animatorzy MTB w Pniewach: Przemysław Stefaniak (od lewej), Arkadiusz Robak, Bogusław Kwiatkwoski, Marek Trojan i Eugeniusz Siminiak.
Fot. Piotr Kurek

– Trasa liczy 4380 metrów - mówi Eugeniusz Siminiak, szef "Odjechanych" z Pniew. – Ciągle ją modyfikujemy, ulepszamy, czynimy tak, by była godna nie tylko Mistrzostw Wielkopolski MTB. Cieszy nas, fanów kolarstwa górskiego z Pniew, że dziś przez kilka godzin poznawała ją Magdalena Sadłecka, reprezentantka Polski od kilkunastu lat.

– Trafiłam do kadry narodowej w XX wieku, w roku 1999. Rok później stałam na podium we francuskim Plouay jako juniorka (srebrny medal) podczas Mistrzostw Świata w kolarstwie szosowym. Cały czas dbam o sportową formę i wygrywam. W tym roku triumfowałem w Pucharze Polski w maratonie MTB. W roku 2016 też zamierzam koncentrować się na maratonach MTB - mówiła dziś po zakończonych warsztatach cross country Magdalena Sadłecka.


Magdalena Sadłecka i Piotr Kurek. Pniewy, 17  października 2015.
Fot. Sylwia Bielecka

Olimpijka z Aten pokazywała na trudnej pniewskiej trasie, jak należy zjeżdżać po kamieniach, jak w locie pokonywać przeszkody, jak podjeżdżać pod rozmaite przeszkody. Łodziankę, która polubiła ostatnio Wielkopolskę, słuchali z uwagą: Sylwia Bielecka, Anna Starzyńska, Monika Otulakowska, Marek Trojan, Bogusław Kwiatkowski, Eugeniusz Siminiak, Arkadiusz Robak, Przemysław Stefaniak, Paweł Borowiak, Patryk Gogolewski, Bartosz Lewański, Michał Kaczmarek, Wojciech Gogolewski i Piotr Kurek.

W roku 2016, 8 maja, w Pniewach na trudnej trasie odbędą się po raz kolejny Mistrzostwa Wielkopolski w kolarstwie górskim.

                                                           Piotr Kurek

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL