R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41302023 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Nagrody Rowertouru 2015

 

W sobotę gala w auli AWF w Poznaniu

 

Redakcja ogólnopolskiego magazynu „Rowertour” z siedzibą w Poznaniu, co roku przyznaje nagrody za najciekawsze wycieczki i wyprawy rowerowe w trzech kategoriach: Polska; Europa i świat oraz wycieczki z dziećmi. Tegorocznych zwycięzców poznamy w sobotę, 23 stycznia. Nagrody tradycyjnie już wręczone zostaną w auli Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Uroczystość wręczania efektownych statuetek połączona będzie z podróżniczym minifestiwalem. Początek spotkania – godzina 14.

Od moja do końca października 2015 roku do redakcji „Rowertouru” wpłynęło około 200 relacji od cykloturystów z całej Polski. Liczył się niebanalny pomysł i walory poznawcze proponowanej trasy, liczba przejechanych kilometrów nie była najważniejsza. Najciekawsze propozycje przekazane zostały Kapitule Konkursowej, która wytypowała zwycięzców. Członkowie Kapituły to zaprzyjaźnieni od lat z redakcją:

- Marcin Jakub Korzonek – podróżnik, dziennikarz, fotograf, redaktor naczelny portalu wRower.pl – Rowery od A do Z. Świat penetruje głównie na dwóch rowerowych kółkach z aparatem fotograficznym w sakwie.

- Robb Maciąg – z wykształcenia nauczyciel, z pasji – rowerzysta, fotograf i autor książek podróżniczych (między innymi „Tysiąc Szklanek Herbaty”, „Podręcznik przygody rowerowej”, z Henrykiem Sytnerem napisał książkę o historii „Wakacji na Dwóch Kółkach”), laureat dwóch Travelerów miesięcznika National Geographic.

- Dominik Szmajda – podróżnik rowerowy i nie tylko. Na dwóch kołach przejechał między innymi Maroko, Saharę Zachodnią, Mauretanię, Mali, Libię, Czad oraz Ural Polarny. Wrażenia z tej ostatniej wyprawy zebrał w książce „Rower góral i na Ural”. Jeden z liderów Sztafety Afryka Nowaka, współzałożyciel i prezes Fundacji im. Kazimierza Nowaka, współwydawca książki „Rowerem i pieszo przez Czarny Ląd Kazimierza Nowaka”. Na co dzień prowadzi Wydawnictwo Sorus w Poznaniu.

Uroczystość uatrakcyjnią multimedialne prezentacje podróżników rowerowych:
– Marcin Sowiński „Przez USA i Kanadę”

– Jacek Herman-Iżycki „Afryka jakiej już nie ma – rowerem przez Saharę w 1980 roku”

– Rodzina Gałęzów, czyli Kajtostany „Urlop macierzyński w drodze: w 8 kółek przez Maroko i Europę”

Spotkanie tradycyjnie już poprowadzi Sławomir Bajew, współpracownik „Rowertouru”, znany w Poznaniu animator środowiska rowerowego i jednocześnie dziennikarz Radia Merkury oraz Izabela Dachtera-Walędziak, redaktor naczelna „Rowertouru”.

*
Galę poprzedzą warsztaty, na które wciąż jeszcze można się zapisywać, pisząc e-mail na adres: redakcja@rowertour.pl lub dzwoniąc pod numer telefonu: 61 869 91 77:

– „Regulacja przerzutki od A do Z”, który poprowadzi Piotr Węcławski, znawca anatomii roweru, działacz społeczny, współautor komiksu „Upsss… kapeć”.
Początek: godz. 11.30

– „Jak ubrać się z głową”, który poprowadzi Piotr Miśkiewicz, założyciel i właściciel firmy BCM Nowatex, znawca branży odzieży outdoorowej oraz Maciej Lulka
Początek: godz. 12.00

"Rowertour" serdecznie zaprasza na galę i warsztaty! Wstęp wolny!


 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL