R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41900486 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-07-25
Kto wygra z Patrykiem Piaseckim?

 

13 marca w nadmorskiej Łebie
duathlon na wydmach i maraton MTB


Patryk Piasecki wygrał duathlon na wydmach w Łebie. Listopad 2015.
Fot. Piotr Kurek

Patryk Piasecki, teraz kolarz górski ekipy JBG-2 – wcześniej żeglarz, w następną niedzielę (13 marca) będzie jedną ze sportowych gwiazd Duathlonu na Wydmach w  Łebie. Przyjechał tutaj w listopadzie 2015, jechał na rowerze górskim i biegał - wygrał sportową rywalizację i teraz też szykuje siły, by powtórzyć swój sukces.

Duathlon na Wydmach to wyjątkowa impreza sportowa, która odbywa się cyklicznie na wiosnę i jesień na przepięknych terenach w okolicy Łeby. Trasa wyścigu rowerowego prowadzi terenami leśnymi wokół jeziora Sarbsko, natomiast trasa biegowa obejmuje głównie tereny wybrzeża bałtyckiego. Dla wszystkich uczestników duathlonu i maratonu MTB przewidziany jest obiad dwudaniowy w jadalni ośrodka Zdrowotel Łeba oraz medal pamiątkowy.

Duathlon odbywa się w niedzielę 13 marca 2016. Start na rowerach, meta na nogach. Na najszybszych duathlonistów w poszczególnych kategoriach wiekowych czekają trofea i nagrody rzeczowe, natomiast na najlepszych w kategorii open nagrody pieniężne.


Trzech najlepszych duathlonistów  w Łebie (listopad 2015) oraz organizatorzy imprezy.
Fot. Piotr Kurek

Maraton MTB odbywa się w niedzielę 13 marca 2016. Prowadzić będzie po takiej samej trasie rowerowej, po ktorej pojadą duathloniści. Do wyboru dwa dystanse: Mini (1 runda - 25 km ) i Mega (2 rundy - 50 km). Najszybsi otrzymują trofea i nagrody od sponsoróww.

Duathlon na Wydmach i Maraton MTB to świetna okazja do spędzenia rodzinnego weekendu w Łebie w ośrodku Zdrowotel Łeba, który na tą okazję ma przygotował specjalną ofertę weekendową dla uczestników zawodów.

Do tej pory zgłosiło swój akces do duathlonu prawie 200 osób, do maratonu MTB - ponad 200. Będzie to już czwarta odsłona duathlonu w Łebie i trzecia maratonu MTB.


Wielka radość Przemysława Ebertowskiego: wygrał maraton MTB na dystansie Mega. Łeba, listopada 2015.
Fot. Piotr Kurek

W listopadzie ubiegłego roku w duathlonie triumfował Patryk Piasecki - kolarz zawodowej grupy kolarstwa górskiego JBG-2. Olimpijczyk z Pekinu (żeglarz) najszybciej pokonał trasę na rowerze i pokazał, że potrafi też szybko biegać.

W listopadzie 2015 maraton MTB wygrał na dłuższym dystansie Przemysław Ebertowski przed Krzysztofem Krzywym.

I duathlon i maraton to znakomita okazja do sprawdzenia swych sił w nadmorskim pejzażu, między jeziorem Sarbsko i Bałtykiem. W tej marcowej próbie nie zabraknie Wielkopolan, oto ich nazwiska: Andrzej Piotrowski (Piła), Marcin Czerwiński (Skórzewo), Daniel Curul (Gniezno), Robert Weinstok (Poznań), Małgorzata Nita (Poznań), Graham Crawford (Poznań), Marcin Bąkowski (Poznań), Karol Podbrożny (Przemyśl-Poznań), Jakub Chocianowicz (Poznań), Leszek Kurkiewicz (Poznań), Rafał Świt (Poznań) - wszyscy wystartują w duathtonie.


Mistrzowie polskiego MTB Krzysztof Krzywy (od lewej) i Przemysław Ebertowski oraz Elżbieta Pietruszewska (Zdrowotel Łeba). Listopad 2015.
Fot. Piotr Kurek

W maratonie MTB pojadą: Robert Kuczyński (Piła), Anna Kaczmarek (Poznań), Krzysztof Nita (Poznań), Igor Pawlewski (Luboń), Daria Skrzypek (Poznań), Mateusz Frąckowiak (Wieleń), Roman Frąckowiak (Wieleń), Izabela Okrzesik-Frąckowiak (Wieleń), Przemysław Kubiak (Poznań), Robert Majewski (Poznań) i Małgorzata Kaczmarek (Poznań).

Impreza jest wyjątkowa. Wiem o niej prawie wszystko, gdyż od pierwszego duathlonu na wydmach (listopad 2014) jestem razem z organizatorami (Tomaszem Juchniewiczem i Mateuszem Hanke oraz Elżbietą i Wojciechem Pietruszewskimi), trzymając w ręku mikrofon i tworząc nastrój oraz klimat niepowtarzalnego wydarzenia.

Tak też i będzie 13 marca w Łebie.

                                                                                     Piotr Kurek 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL