R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41832477 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Bartosz Banach wygrywa
po raz drugi w Łebie

 

Duathlon na Wydmach z udziałem 130 osób


Bartosz Banach wygrał po raz drugi Duathlon na Wydmach w Łebie.
Fot. Piotr Kurek

Bartosz Banach z Gdańska (Torus-Hotel Cztery Brzozy) wygrał dziś w ładnym stylu Duathlon na Wydmach w Łebie. Rywalizowało ponad 130 osób z całego kraju. Odbył się także maraton MTB na dwóch dystansach, w którym ścigało się prawie 160 kobiet i mężczyzn. Udaną imprezę sportowo-rekreacyjną zorganizował Zdrowotel Łeba przy wsparciu Mateusza Hanke i Tomasza Juchniewicza.

Duathloniści mieli dziś do pokonania 24 kilometrów na rowerze i 11 km biegiem. Po starcie najszybciej ruszył na rowerze Bartosz Banach z Gdańska (Torus-Hotel Cztery Brzozy), czołowy zawodnik kolarstwa górskiego w naszym kraju.


Klif MTB Team, czyli kolarska wiara z Chłapowa z Dorotą Sosnowską ze Zdrowotelu Łeba.
Fot. Piotr Kurek

Jechał jak natchniony, pędził do przodu, by zyskać jak największą przewagę nad rywalami. Potrzebował niespełna godziny, by ukończyć pedałowanie. Następni zawodnicy mieli do niego kilka minut straty. Drugi w strefie zmian pojawił się Tomasz Kmiecik z Murowanej Gośliny (bez przynależnośći klubowej), trzeci - Michał Czapiński z Redy (Hotel Cztery Brzozy).

Bartosz Banach biegł równo, spokojnie i zachował przewagę nad konkurentami. I wygrał dziś już piąty Duathlon na Wydmach z czasem 1:44:16 h. To jego drugie zwycięstwo w tej imprezie, gdyż po raz pierwszy triumfował tutaj w Łebie w listopadzie 2014.

Drugi był Michał Czapiński z Redy (Hotel Cztery Brzozy) - 1:47:12, trzeci Tomasz Kmiecik z Murowanej Gośliny (1:49:460.


Sławomir Pituch z Bytowa ruszył najszybciej na trasę maratonu MTB.
Fot. Piotr Kurek

W Łebie nie zabrakło w duathlonie pań. Triumfowała Aleksandra Zabrocka z Kościerzyny (Baszta Bytów) - 2:07:30 przed Agnieszką Lewińską z Gdyni - 2:20:23 i Paulą Korowaj ze Zbychowa (Navigatoria) - 2:23:31.

Maratończycy w liczbie prawie 160 ścigali się na dwóch dystansach. Na dłuższym (48 km) triumfował Przemysław Ebertowski z Gniewina (King Oscar Mistral Sport) - 1:55:55 przed Grzegorzem Kołodzikiem z Chłapowa (Klif MTB Team) - 2:01:02. Trzeci był Szymon Matuszak z Konina (MW Invest Group) - 2:01:02.

Trzy najlepsze panie na Mega to: 1. Edyta Jabukowska-Olech (Świecie) - 2:30:51, 2. Magdalena Fabjanowicz z Gdańska (7R Logistic Politechnika Poznańska) - 2:33:12, 3. Monika Kulling z Chłapowa (Klif MTB Team) - 2:34:54.

Na Mini (24km) triumfowali Joanna Radulska z Gdańska - 1:18::02 h i Sławomir Pituch z Bytowa (Euro Bike Kaczmarek Electric Team) - 0:57:14.


Zwolennik jazdy na fat bike,u dojechał do mety.
Fot. Piotr Kurek

Najlepszych zawodników honorowali: Elżbieta Pietruszewska i Dorota Sosnowska (Zdrowoteł Łeba) oraz Mateusz Hanke i Tomasz Juchniewicz.

Było dziś chłodno (5 stopni Celsjusza), nie padał deszcz i słońce momentami przebijało się przez chmury. Piąta edycja Duathlonu na Wydmach udała się nad wyraz, jak i czwarta już edycja maratonów MTB. Przyjechali do Łeby ludzie z całej Polski, impreza miała wymiar międzynarodowy, gdyż w duathlonie wystartował Brytyjczyk Graham Crawford (wykładowca języka angielskiego na UAM w Poznaniu) oraz w maratonie MTB Duńczyk Niels Jakobsgaard (pracujący od 18 lat w Gdyni - międzynarodowy handel morski).

Dla najlepszych duathlonistów (kobiet i mężczyzn) były okazałe puchary i nagrody finansowe. Losowano wiele nagród.


Najlepsi duathloności sobotniej imprezy w Łebie oraz organizatorzy imprezy.
Fot. Piotr Kurek

W Łebie nie zabrakło dziś Wielkopolan: startowali w duathlonie - Carmen Głowacka (Poznań), Katarzyna Michalewska (Poznań), Tomasz Kmiecik (Murowana Goślina), Szymon Klimaszyk (Baranowo), Waldemar Kopczyński (Puszczykowo), Marcin Bąkowski (Poznań), Graham Crawford (Poznań), Karol Podbrożny (Poznań), Maciejewski Michał (Poznań), Mariusz Nowicki (Koziegłowy), Andrzej Piotrowski (Piła), Robert Kuczyński (Piła), Tomasz Dobosz (Piła), w maratonach MTB - Jacek Głowacki (Poznań), Piotr Marciniak (Poznań), Szymon Matuszak (Konin), Adam Michalewski (Poznań), Mateusz Wolniewicz (Murowana Goślina), Marek Nocuń (Murowana Goślina), Daniel Lorenz (Kiekrz), Małgorzata Nita (Poznań), Krzysztof Nita (Poznań), Daniel Lubawy (Rogoźno), Rafał Kamiński (Oborniki) i Jacek Niewitecki (Poznań).

Następna edycja, już szósta, Duathlonu na Wydmach w Łebie odbędzie się w lilstopadzie 2017. Towarzyszyć mu będzie maraton MTB na dwóch dystansach.

                                                      Piotr Kurek 
 

  

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL