R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41644877 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
O rowerach przy muzyce

 

Sympatyczne spotkanie w "Koronie"


Oskar Stabno (od lewej), Daria Skrzypek i jej skrzypce oraz Zdzisław Obiegała.
Fot. Piotr Kurek

Dziś (20 lutego) w klubie "Korona" na osiedlu Bolesława Śmiałego w Poznaniu odbyło się spotkanie entuzjastów rowerów. W roli głównej wystąpił Zdzisław Obiegała - były kolarz, uczestnik Tour de Pologne, człowiek biznesu i społecznik, który opowiedział, w jaki sposób należy przygotować rower do sezonu.

Zdzisław Obiegała jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych ludzi kolarstwa i rowerów w Poznaniu. Uczestniczył cztery razy w Tour de Pologne; w 1979 roku zajął ósme miejsce w klasyfikacji generalnej. Ponadto brał udział w wielu wyścigach kolarskich w Polsce jak i za granicą (prawie cała Europa, także Stany Zjednoczone). Swoją sportową przygodę kolarską zakończył w 1981 roku. Reprezentował dwa kluby sportowe - Stomil Poznań i Flotę Gdynia (w tym ostatnim jeździł razem z Tadeuszem Mytnikiem i Henrykiem Charuckim).

Był także trenerem kolarstwa w Lechu Poznań w latach osiemdziesiątych XX wieku.

Zdzisław Obiegała prowadzi od 1990 salon rowerowy "Bicykl" na os. Jana III Sobieskiego w Poznaniu. Jest bardzo rozpoznawalnym społecznikiem, który w przeszłości organizował zawody rowerowe dla dzieci, nadal zaprasza co roku na swe rajdy turystyczne (tegoroczny odbędzie się w ostatnią niedzielę czerwca).

Do "Korony" przyszli fani rowerów, między innymi, lekarz Robert Parucki, Jacek Baraniak (uczestnik wielu wypraw rowerowych) i Andrzej Mroczkowski. Największą jednak radość zgromadzonym sprawili Daria Skrzypek i Oskar Stabno.

Oboje jeżdżą na rowerach, ścigają się na szosie i kochają muzykę. Pani Daria w roku ubiegłym startowała w szosowych mistrzostwach świata amatorów w Australii (Perth), dziś natomiast dała pokaz gry na skrzypcach. Pan Oskar przed rokiem pokonał ponad 20 tysięcy na rowerze (w rytmie treningowym i wyścigowym), dziś zademonstrował swe szosowe "Pinarello" oraz jak przystało na muzyka jazzowego zagrał kilka melodii.

Było miło, sympatycznie, nie zabrakło wymiany myśli. Spotkanie zorganizowała Poznańska Spółdzielnia Mieszkaniowa.

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL