R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41183530 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Bike Adventure 2017 to już historia

 

Izabela Gościańska i Bartosz Jędrzejczak
na najwyższym miejscu podium


Izabela Gościańska i Bartosz Jędrzejczak - zwycięzcy Bike Adventure 2017 w kategorii par mix na trasie FUN.
Fot. DT4YOU MTB Team 

Przez cztery dni lipca, od pierwszego do czwartego, w Górach Izerskich i Karkonoszach odbywał się wieloetapowy wyścig górski Bike Adventure. Niezwykle trudny. Startowali w nim licznie Wielkopolanie i to z sukcesami. Para Izabela Gościańska z Obornik i Bartosz Jędrzejczak z Poznania triumfowała w kategorii par mix na trasie FUN.

Izabela Gościańska z Obornik rozpoczęła w tym roku swą przygodę z maratonami MTB. Wygrała ich kilka w Wielkopolsce i teraz pojechała po raz pierwszy ścigać się w górach. Jej partnerem w jeździe po zwycięstwo był Bartosz Jędrzejczak z Poznania. Na pierwszym etapie, niezwykle trudnym - padało, byli lepsi o prawie dziesięć minut minut od pary Dominika Niemiec i Bartosz Moskwa. Wielkopolanie wygrali każdy etap, zaś ich przewaga końcowa nad wyżej wymienioną parą wyniosła 46 minut 9 sekund.

– Jechałem w góry pełna obaw, czy dam radę! Po pierwsze, czy się nie przewrócę, nie zrobię sobie krzywdy, nie doznam jakiejś kontuzji. Na szczęście, wszystko się udało. W cztery dni przejechaliśmy około 120 kilometrów. Pierwszy etap był najłatwiejszy, choć dopadł nas deszcz. Najtrudniejszy był trzeci. I ogromna radość z ukończenia jazdy. I ze zwycięstwa. Góry to są jednak góry, piękne i trudne do pokonywania na rowerze. Ale wrócę tutaj za rok z przyjemnością - powiedziała Izabela Gościańska.

Kiedy burmistrz Szklarskiej Poręby Mirosław Graf (były sportowiec - skoczek narciarski) przechadzał się w okolicach mety, nie schowany pod parasolem - jak przed rokiem, oczekując na dekorację w klasyfikacji generalnej, nie wiedział jeszcze trzech rzeczy: że tuz po 18.30 będzie świeciło słońce, że na dekoracji zjawi się tłum zawodników i kibiców i że dekoracja będzie ponadgodzinnym maratonem wręczania wartościowych nagród, upominków i pięknych pucharów.

Wiedział za to jedno: że wszyscy będą dumni i szczęśliwi z przetrwania w tej niezwykle trudnej etapówce i że Szklarska Poręba pozostanie już dla nich miejscem szczególnym.

Na dystansie PRO triumfował Bartosz Janowski z Krakowa przed Michałem Fickiem z Mysłowic i Tomaszem Repińskim z Gdyni. Czwarte miejsce w tej kategorii zajął Marcin Urbaniak z Poznania. Mateusz Mróz z Czapur, były kolarz szosowy, zajął 22. miejsce, Rafał Łukawski z Poznania był 44, zaś Eryk Gomoński z Obornik uplasował się na 64. pozycji. Wśród kobiet na trasie PRO zwyciężyła Ukrainka Nadia Kołomiets z Charkowa. Uporało się nią jedenaście kobiet, w tym - na siódmym miejscu - Daria Kasztarynda z Chodzieży.

Na dystansie FUN bezapelacyjnie triumfował Maciej Stanowicz (Świebodzice), wśród pań Zuzanna Krzystała (Wodzisław Śląski).

Czołówka we wszystkich kategoriach na obu dystansach ścigała się widowiskowo i do samego końca. Etapu przyjaźni we wtorek nie było. Na mecie IV etapu na każdego czekał medal z wyczekiwanym i wytęsknionym napisem "Finisher".

O trudności Bike Adventure 2017 niech zaświadczy fakt, że pierwszy etap ukończyło ponad 500 zawodników. Etap czwarty już tylko 482. Na liście startowej przed pierwszym etapem było ich 530.

Oprócz rywalizacji w kategoriach OPEN mieliśmy oczywiście na Bike Adventure klasyfikację w kategoriach wiekowych, parach i drużynach.

By być w zgodzie z faktami, w Bike Adventure 2017 wzięło udział sporo Wielkopolan: z Obornik, Poznania, Chodzieży, Łopuchowa, Leszna, Śremu, Kobylnicy, Swarzędza.

Niezwykle udaną imprezę zorganizowała firma Grabek Promotion, która z najbliższą sobotę zaprasza do Szklarskiej Poręby na maraton MTB, w niedzielę zaś na na szosowy Karkonoski Klasyk.

                          Piotr Kurek

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL