R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41826912 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Kolarskie przełaje
oraz wyścig na rowerach górskich

 

Niedziela 11 marca: kierunek Skoki


Start do wyścigu na rowerach górskich. Wągrowiec, 4 lutego 2018.
Fot. Ewa Hermann

W najbliższą niedzielę (11 marca) Skoki będą areną zmagań kolarzy przełajowych nie tylko z naszego regionu. Swą szansę rywalizacji będą też mieć fani MTB, dla których zostanie zorganizowany oddzielny wyścig na rowerach górskich. To ostatnia (trzecia) impreza z cyklu Cyclocross Wielkopolska 2018.

Wszelkie prognozy synoptyków wskazują, że w 11 marca w Skokach będą wielce sprzyjające warunki do przeprowadzenia imprezy kolarskiej. Temperatura ma wynosić aż 10 stopni Celsjusza, słońce jest gwarantowane, wiatr nie będzie specjalnie dmuchać.

Miejsce startu i meta zostały wyznaczone w pobliżu ulicy Rogozińskiej (Gimnazjum Publiczne im. Polskich Olimpijczyków). – Podobnie, jak przed rokiem czy też dwoma i trzema laty, trasa rowerowych zmagań kobiet i mężczyzn przebiegać będzie w lesie. Długość jednej rundy wyniesie około 1900 metrów. Nie zabraknie przeszkód i niespodzianek, z uwagi na prace leśne. W imieniu władz Skoków i swoim serdecznie zapraszam do udziału w sympatycznej imprezie w tym mieście - mówi Wojciech Gogolewski, niezastąpiony organizator zawodów kolarskich w Wielkopolsce.


Miłosz Czechowicz (z lewej) i Miłosz Wojciechowski - dwaj najlepsi zawodnicy w wyścigu na rowerach górskich. Poznań Winigrady, 18 lutego 2018.
Fot. Piotr Kurek

Zawody w Skokach to trzecia i zarazem ostatnia impreza w ramach cyklu Cycclocross Wielkopolska 2018. Pierwsza odbyła się 4 lutego w Wągrowcu, następna 18 lutego w Poznaniu.

W niedzielę w Skokach zapowiada się ciekawa impreza kolarska. Warto się tam wybrać, wystartować, może stanąć na podium.

I jeszcze jedno: w minionych dwóch latach w Skokach odbyły się maratony MTB.
Trasę przygotowali miejscowi pasjonaci rowerów i pozytywnie zaskoczyła ona startujących. Miało być normalnie, a wypadło jeszcze lepiej. Było trochę piachu, leśne dukty urzekły swą urodą, było kilka niespodzianek. W sumie, Karolina Stefaniak (dobry duch tego miasta) i jej koledzy zbierali pochwały. W tym roku, 24 czerwca, to miasto znów będzie gościć fanów kolarstwa górskiego na kolejnej imprezie cyklu Bike Cross Gogol MTB 2018.

                                                  Piotr Kurek

Cyclocross Wielkopolska Gogol MTB 2018/ Skoki

Organizator: Ognisko TKKF "Pałuki" w Wągrowcu
Gdzie: Skoki - ul. Rogozińska 11
Start: godzina 11.00 - start kategorii junior, 11.01 - kobiety na przełajówkach i rowerach górskich, 12.30 - senior, masters. Kolarskie wyścigi przełajowe w czterech kategoriach wiekowych: kobiety open, junior, seniorzy oraz masters. O godz. 10.00 wyścig mężczyzn na rowerach górskich. Zapisy biurze zawodów od 9 do 10.30.
Więcej informacji: http://www.cyclocrosswielkopolska.pl 
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL