R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41302012 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Marcowi rycerze zimy

 

Piotr Nowacki poza zasięgiem rywali


Ostatnie chwile przed startem. Poznańska Malta, 18 marca 2018.
Fot. Piotr Kurek

Dziś na poznańskiej Malcie odbył się kolarski wyścig, w którym startowały panie oraz panowie - na rowerach przełajowych i górskich. Temperatura poniżej zera oraz silny wiatr sprawiły, że na starcie stanęło zaledwie czternaście osób.

Wszystkie one ścigały w okolicach Polany Harcerza. Runda liczyła około 1800 metrów, z dwoma podjazdami i dwoma zjazdami. Zawodniczki i zawodnicy mieli wyznaczony czas jazdy: 40 minut plus jedno okrążenie. 


Piotr Nowacki (24) wystartował najszybciej.
Fot. Piotr Kurek

Najszybciej ruszył ze startu Piotr Nowacki z Piły, znany z tego, że pierwsze kilkaset metrów pedałuje jak wyrzucony z katapulty. Dziś uczynił to znowu i potwierdził, że jest w znakomitej formie. Cały czas jechał szybko, dynamicznie i pewnie wygrał rywalizację w kategorii open oraz M40. 

Pan Piotr, rocznik 1971, przez długie lata był trenerem UKS Sportowiec Piła. Uczył kolarstwa i trenował znanych zawodników MTB: Borysa Górala (mistrza Polski w eliminatorze - rok 2013), Michała i Pawła Górniaków oraz wielu innych. 

Za plecami Piotra Nowackiego pedałował Filip Kaczanowski (M30) z Lubonia, za nim Sebastian Śledzik (M50) z Szamotuł. W takiej kolejności kończyli jazdę. Ta trójka wyznaczyła poziom sportowego współzawodnictwa.  


Filip Kaczanowski kończy jazdę.
Fot. Piotr Kurek

Rywalizowaly dwie panie: Magdalena Hałajczak i Klaudia Janik. Pani Magda pewnie prowadziła, ale już w pierwszej fazie wyścigu miała pecha: najechała na jakiś kamień i powietrze zaczęło uchodzić z przedniego koła. Wycofała się z wyścigu, bardzo zawiedzona, gdyż dziś kibicowała jej mama, Pani Irena, z wysokości siodełka roweru górskiego. 

Najmłodszym marcowym rycerzem zimy był 13-letni Kacper Lewek z Poznania, który próbuje swych sił w kolarstwie. Podąża śladami swego starszego brata Dominika, dziś nieobecnego, który przygotowuje się już do ogólnopolskiej inauguracji sezonu szosowego w Sobótce (8 kwietnia).


Wspólna fotografia na zakończenie imprezy.
Fot. Piotr Kurek

Wyniki Cyclocross Malta-Ski, 18 marca 2018

M70
1. Tadeusz Kubiak, Gowarzewo

M60
1. Marek Szymański, Poznań
2. Janusz Węclawiak, Poznań
3. Marian Wawszkiewicz, Środa Wielkopolska
4. Iwo Grzegorzewski, Poznań

M50
1. Sebastian Śledzik, Szamotuły
2. Ryszrad Bróździński, Poznań
3. Jarosław Drożdżyński, Poznań

M40
1. Piotr Nowacki, Piła

M30
1. Filip Kaczanowski, Luboń

Cyklosport
1. Dawid Pluskota, Poznań

Młodzik
1. Kacper Lewek, Poznań

Kobiety
1. Klaudia Janik, Piła 

Imprezę zorganizowali działacze Poznańskiego Towarzystwa Cyklistów. Były puchary i dyplomy, startujący otrzymali pożywny posiłek oraz... otwarte zaproszenie na tegoroczne imprezy PTC, które Wojciech Pawlak (prezes), Tadeusz Kubiak (wiceprezes) oraz Jerzy Placek (sędzia) zamierzają przeprowadzić. 
                                   
                                                     Piotr Kurek

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL