R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41831953 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Autostrada na czas

 

Za tydzień spotykamy się pod Lesznem

 
Henryk Charucki (od lewej), Stanisław Szozda, Joanna Wołodźko i Ryszard Szurkowski podczas wyścigu kolarskiego na Moście Rędzińskim we Wrocławiu. 30 sierpnia 2011.
Fot. Piotr Kurek

28 października, a więc za tydzień, pod Lesznem odbędzie się niezwykle ciekawy wyścig kolarski. Jego nazwa Autostrada na czas wyjaśnia, że startujący ścigać się będą na drodze szybkiego ruchu S5.

Żeby była jasność, rywalizacja sportowa rozpocznie się w okolicach węzła Leszno Południe, skąd kobiety i meżczyzni popedałują w stronę miejscowości Radomicko i wrócą na miejsce startu. Długość trasy wynosi 37 kilometrów i jest to fragment S5 jeszcze nie udostępnionej dla ruchu kołowego.

Będzie się można ścigać na rowerach szosowych i górskich. Jeśli zgłosi się odpowiednia liczba ekip (minimum pięć) zostanie przeporowadzona rywalizacja drużynowa i także w jeździe indywidualnej na czas (minimum dziesięć osób).


Autor Wielkopokskiego Rowerowania na Moście Rędzińskim. Wrocław, 30 sierpnia 2011.
Fot. archiwum Piotra Kurka

Wyścig ma wymiar ogólnopolski. Organizuje go Klub Kolarski Merx Leszno. Biuro zawodów znajdować się będzie na stadionie sportowym im. Zdzisława Adamczaka w Lesznie-Zaborowie przy ulicy Górowskiej 49. Weryfikacja zgłoszeń i wydawanie numerów startowych od 8 do 10.00. Rejestracja chętnych prowadzona jest drogą elektroniczną przez firmę Ultimasport na stronie internetowej www.ultimasport.pl do 25 października 2018.

Wyścig główny rozpocznie się o godzinie 10.30. W samo południe rozpoczną rywalizację na dystansie 10 km nastolatkowie (14-16 lat), swą szansę będą też miały dzieci od 8 do 13 lat (5 km). Odbędzie się też wyścig VIP-ów na dystansie 20 km.
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL