R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41825147 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Przelajowcy nie próżnują

 

W tym tygodniu zawody kolarskie
w Lesznie i w pobliskich Włoszakowicach 


Andrzej Kaiser jest na liście zgłoszeń do wyścigów przełajowych na Ziemi Leszczyńskiej.  

Fot. Piotr Łabaziewicz (Seven Perceptus Team).

"Cześć i chwała zwycięzcom" - pod takim zawołaniem 30 grudnia 2018 we Włoszakowicach odbędą się kolarskie zawody przełajowe, mające rangę Pucharu Polski. Dzień wcześniej elita krajowa tej specjalności, kobiet i mężczyzn, rywalizować będzie w Lesznie.

"Cześć i chwała zwycięzcom" - to nawiązanie do przypadającej w tym roku setnej rocznicy Powstania Wielkopolskiego, które na Ziemi Leszczyńskie miało swych bohaterów i godne miejsca narodowego zrywu.

We Włoszakowicach kolarscy przełajowcy ścigać się będą przez ponad sześć godzin, od 9 do 15.30. Jako pierwsi staną na starcie mastersi, po nich trud rywalizacji podejmą amatorzy, a potem w wyścigowe szranki staną młodzicy i młodziczki, Swą sportową szansę będą miały wszystkie kategorie wiekowe. Juniorki i kobiety elity rozpoczną jazdę o 13.35, natomiast ostatnim wyścigiem będą zmagania orlików, juniorów i mężczyzn elity (14.30).

Trasa zostanie poprowadzona we włoszakowickim parku i przylegającym doń lesie (około 3100 metrów). Imprezę organizuje KS Kołownik Włoszakowice z niezastąpionym Grzegorzem Mierzyńskim na czele. Zapisy internetowo (https://wynikizawodow.eu/zgłoszenia) do 27 grudnia 2018. Zgłoszenia także w dniu zawodów, od godziny 8.30, ale nie później niż 60 minut przed startem danej kategorii wiekowej.

Dzień wcześniej, 29 grudnia 2018, kolarski wyścig przełajowy o puchar prezydenta miasta odbędzie się w Lesznie i startujący będą zdobywali punkty do klasyfikacji PZkol. Impreza rozpocznie się o godzinie 12, ostatni wyścig - juniorów, orlików i elity mężczyzn - zostanie rozegrany przy sztucznym świetle (początek o 16.05). Podobnie, jak we Włoszakowicach, impreza jest dostępna dla amatorów i wszystkich kategorii wiekowych.

Impreza odbędzie się na Stadionie im. Alfreda Smoczyka. Organizuje ją Stowarzyszenie REAL 64-sto z Wojciechem Mizuro na czele. Zapisy internetowo (https://wynikizawodow.eu/zgłoszenia) do 27 grudnia 2018. Zgłoszenia także w dniu zawodów, od godziny 11.00, ale nie później niż 60 minut przed startem danej kategorii wiekowej.

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL