R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41867551 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Maciej Kycler wygrywa raz za razem

 

Ciekawe zawody kolarskie na Winogradach


Maciej Kycler jedzie po kolejne zwycięstwo w wyścigach przełajowych.
Fot. Maciej Werbliński


Maciej Kycler, 20-latek z Poznania, w minioną niedzielę w sposób zdecydowany wygrał wyścig przełajowy na poznańskich Winogradach w ramach cyklu Cyclocross Wielkopolska 2019. To już trzecie pod rząd zwycięstwo studenta II roku Uniwersytetu Medycznego w Grodzie Przemysła: przed tygodniem zwyciężył w PTC Malta Tour, przed dwoma tygodniami - był najlepszy w Wągrowcu (też Cyclocross Wielkopolska 2019).

Niedzielne zawody na ośrodku TKKF Winogrady odbyły się już jedenasty rok z rzędu i były poświęcone pamięci dwóch pasjonatów kolarstwa: Zbigniewa Jędrzejczaka i Marka Wawrzyniaka, którzy zginęli w styczniu roku 2008 podczas treningu na obwodnicy Kórnika, potrąceni przez samochód. 

W niedzielę warunki do rowerowej rywalizacji były, jak na tą porę roku, prawie idealne. Najpierw stanęli na starcie fani MTB. Chęć ścigania zgłosiło 39 mężczyzn. Wygrał Piotr Marciniak przed Rafałem Łukawskim i Piotrem Przybyłem.

Wyścig MTB - pierwsza dziesiątka
1. Piotr Marciniak
2. Rafał Łukawski
3. Piotr Przybył
4. Miłosz Zwierski
5. Miłosz Czechowicz
6. Bartłomiej Oleszczuk
7. Jarosław Ptaszek
8. Dawid Czechowski
9. Jakub Chudziński
10. Sebastian Grześkowiak

Ścigało się raptem pięć pań - na rowerach górskich i przełajowych. Najlepsza okazała się Karolina Dopierała (MTB), na przełajówce - Magdalena Kruk.

Na starcie wyścigu przełajowego stanęło 33 mężczyzn. Najszybciej ruszył do przodu Adam Deska, za nim Sławomir Spławski. Na pierwszym podbiegu Maciej Kycler (elita) plasował się na szóstym miejscu, ale po pierwszej rundzie (około 2000 metrów) jechał już z najlepszymi. Na następnych dwóch okrążeniach próbował odjechać rywalom, ale to udało mu się dopiero na kolejnym. I po każdym kolejnym kółku zwiększał przewagę nad rywalami. Ostatecznie był pierwszy na linii mety z przewagą 19 sekund nad Sławomirem Spławskim (masters). Trzeci był Filip Bogucki (masters), czwarty Krystian Kruk (elita), 5. Piotr Nowacki (masters), 6. Krzysztof Ambrożuk (masters), 7. Michał Badowski (masters), 8. Filip Kaczanowski (masters), 9. Bartłomiej Przybylski (masters), 10. Maksymilian Brożyna (junior). 11. Bartłomiej Oleszczuk (elita), 12. Marek Witkiewicz (masters).

Elita
1. Maciej Kycler
2. Krystian Kruk
3. Bartłomiej Oleszczuk

Mastersi
1. Sławomir Spławski
2. Filip Bogucki
3. Piotr Nowacki

– Startuję w przełajach od jesieni - mówi Maciej Kycler. – Wygrałem już dwa wyścigi i w niedzielę po raz pierwszy założyłem koszulkę Euro Bike Kaczmarek Teamu. Czułem sporą presję, ale ją wytrzymałem. Kolejne zwycięstwo cieszy - trzecie por rząd, jak i fakt, że w klasyfikacji generalnej Cyclocross Wielkopolska 2019 już nikt mi nie odbierze zwycięstwa - mówi student UM w Poznaniu.

Wielkiego pecha mieli Adam Deska i Artur Spławski, którzy z powodu problemów technicznych musieli wycofać się z wyścigu.

Zawody obserwowali nestorzy kolarstwa: Kazimierz Marchewka, Ryszard Pawlak i Kazimierz Gogolewski.

Następna i zarazem ostatnia edycja cyklu Cyclocross Wielkopolska 2019 odbedzie się 10 marca w Skokach.

                                                    Piotr Kurek
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL