R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41688155 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Zwierzyn zaprasza na zawody

 

Przełajowcy i fani MTB spotykają się w niedzielęW najbliższą niedzielę, 11 października, w Zwierzynie (Lubuskie) odbędą się kolarskie wyścigi przełajowe, w których mogą uczestniczyć także fani MTB. Impreza ta inauguruje cykl o nazwie Scott Cyclocross Challenge 2020/2021. Organizują go pasjonaci rowerów ze Strzelec Krajeńskich, Międzychodu i Słubic.


W Zwierzynie w najbliższą niedzielę mogą startować żacy/ żaczki, młodzicy/ młodziczki, juniorzy młodsi/ juniorki młodsze. juniorzy/ juniorki, zawodnicy cyklosportu (18-30 lat), mastersi (cztery kategorie) oraz kobiety.

Zwierzyn, miejscowość w połowie drogi między Drezdenkiem i Strzelcami Krajeńskimi, w przeszłości wiele razy gościł najlepszych polskich przełajowców - Mariusza Gila, Marka Konwę, Kacpra Szczepaniaka, Bartosza Miklera. Ten pierwszy jest honorowym ambasadorem całego cyklu.

Ci, którzy przyjadą tu w niedzielę 11 października, rywalizować będą na rundach o długości 2,8 km. Na każdej z nich znajdą się ścieżki leśne i polne, trochę asfaltu i bruku. Nie zabraknie naturalnych i sztucznych przeszkód do wysokości 40 centymetrów. Trasa będzie zabezpieczona z obu stron taśmami.  

Prawo startu mają osoby powyżej 12 roku życia - bez względu na płeć, obywatelstwo, przynależność klubową, posiadane licencje, które dokonają rejestracji poprzez wypełnienie stosownego formularza na stronie internetowej www.maratonczykpomiarczasu.pl/scott-cyclocross-challange, czyli firmy mierzącej czas. Limit zgłoszeń wynosi 150 osób. Decyduje kolejność otrzymania opłaty startowej.

Biuro zawodów rozpoczyna pracę o 8.30. O 10.45 ruszą na trasę żacy i ich koleżanki, będę mieli do pokonania jedną rundę. O 11.15 kolejna odsłona sportowej rywalizacji, a następnie jeszcze cztery wyścigi. Dekorację najlepszych przewidziano na 13.45.

Organizatorzy zapraszają do Zwierzyna. Sponsorem głównym cyklu jest Salon Rowerowy Piątek - SCOTT Gorzów Wielkopolski, Serwis Nart oraz Scott Kostrzyn nad Odrą. Więcej informacji o imprezie w Zwierzynie i całym cyklu na stronie sponsora.

Na cykl złożą się trzy imprezy: 11 października w Zwierzynie, 22 listopada w Międzychodzie i  3 stycznia w Słubicach (finał). Jego patronem medialnym jest TVP Gorzów Wielkopolski.

                                              Piotr Kurek


 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL