R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41162699 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Smakowanie przełajowego chleba

 

Bartłomiej Oleszczuk najlepszy na Woli  


Bartłomiej Oleszczuk (z lewej, nr startowy 24) był głównym aktorem niedzielnych zmagań przełajowych na hipodromie Wola. Poznań, 7 listopada 2021.
Fot. Piotr Kurek

–Smakuję przełajowy chleb od dwóch tygodni - mówi Bartłomiej Oleszczuk. Zawodnik z Poznania  (Rybczyński-Bikes Remmers Team) wygrał dziś rywalizację elity mężczyzn na hipodromie Wola. Prowadził od startu do mety, z każdą minutą coraz bardziej oddalając się od rywali. Jego zwycięstwo nie było ani przez moment zagrożone.


Bartłomiej Oleszczuk pokazał dziś w pełni swe sportowe możliwości. Pochodzący z Białogardu kolarz ma 29 lat, ściga się od roku 2014. Zaczynał od MTB, w tej specjalności odniósł wiele sukcesów. Największym z nich było wywalczenie trzeciego miejsca w Mistrzostwach Polski w maratonie MTB w Wiśle w roku 2018. – Wygrał wówczas Dariusz Batek, Krzysztof Łukasik był drugi, ja zameldowałem się na mecie na trzeciej pozycji, oczywiście w elicie mężczyzn - wspomina czas sprzed trzech lat.

– Dwa tygodnie temu nabyłem rower przełajowy marki Specialized w dobrym salonie (Rybczyński-Bikes) przy ulicy Termalnej w Poznaniu. Odbyłem kilka jazd treningowych. Dziś wygrałem. Jechałem 17,4 km jak natchniony. Zwycięstwo mnie bardzo raduje, mam ochotę teraz na dalsze ściganie w przełajowym peletonie - podkreśla. Zwycięzca brał udział w kilku wyścigach przełajowych, ale na rowerze górskim i z ostrym kołem.

Bartłomiej Oleszczuk był dziś najlepszym zawodnikiem na hipodromie Wola podczas kolarskich zawodów przełajowych. Startowało kilkadziesiąt osób, w wielu kategoriach wiekowych. Zabrakło kobiet (elity, orliczek, juniorek, młodziczek). Pogody i listopadowego czasu nie zlękli się uczniowie szkół podstawowych i przedszkolacy.

II Przełajowy Wyścig Kolarski Hipodrom Wola 2021 - wyniki

Elita mężczyzn
1. Bartłomiej Oleszczuk, Rybczyński-Bikes Remmers Team
2. Jakub Antkowiak, Merx Team
3. Łukasz Klimaszewski, Mitutoyo AZS Wratislavia Wrocław

Masters I (35-44)
1. Mateusz Mróz, MrózRowery Team
2. Dariusz Poroś, Mitutoyo AZS Wratislavia Wrocław
3. Michał Fogt, FogtBikes Team

Masters II (45-54)
1. Rafał Łukawski, Stomil Poznań
2. Tomasz Zdanowski, enduhub.com/ cityzen
3. Tomasz Dopierała, Dwa Koła

Masters III (55-64)
1. Jarosław Drożdżynski, niestowarzyszony
2. Tadeusz Jasionek, JF Duet Goleniów
3. Paweł Matykiewicz, REAL 64-sto

Masters IV (65 lat i więcej)
1. Marek Szymański (PTC Poznań)
2. Grzegorz Napierała (Rybczyński-Bikes Remmers Team)

Jedynym startującym juniorem okazał się Bartosz Bartosiewicz (Mitutoyo AZS Wratislavia Wrocław). Rywalizację juniorów młodszych wygrał Jan Mróz (KKS Gostyń), syn Mateusza Mroza. Najlepszym młodzikiem był dziś Dawid Frankowski (MLKUS Victoria Jarocin). Ścigało się dziewięciu uczniów szkół podstawowych oraz czworo przedszkolaków.

Najlepszych honorowali: Agnieszka Rychel (PTC Poznań), Hieronim Cichy - prezes hipodromu Wola oraz były i obecny prezes PTC - Bogdan Bartkowiak i Wojciech Pawlak.

                        Piotr Kurek
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL