R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41902290 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-07-25
Przełajowe ściganie na Woli

 
Spotykamy się 6 lutego 2022 na hipodromie
 

Start do zawodów przełajowych w dniu 5 grudnia 2021 na hipodromie Wola.

Fot. Piotr Kurek
 
W niedzielę 6 lutego 2022 na hipodromie Wola odbędzie się kolarski wyścig przełajowy, impreza sportowo-rekreacyjna dla wszystkich: od najmłodszych fanów dwóch kółek do zawodników elity, także dla mastersów. Organizuje ją Poznańskie Towarzystwo Cyklistów razem z gospodarzami obiektu i Wielkopolskim Związkiem Kolarskim.
 
Co tu dużo mówić, tereny hipodromu Wola idealnie nadają się do przeprowadzenia imprez kolarskich. W przeszłości odbywały się tutaj zawody MTB (cross country) i przełajowe. Po raz ostatni w grudniu 2021, które spektakularnie wygrał Kacper Gieryk z Kcyni (obecnie zawodnik ekipy HRE Mazowsze Serce Polski).
 
– Tym razem chcemy dać możliwość zimowej rywalizacji na rowerach wszystkim, od najmłodszych do zawodników elity, także dla mastersów - mówi Wojciech Pawlak, prezes PTC. – Runda, na której ścigać się będą panie i mężczyzni, liczyć będzie około 4 km. Dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych też znajdziemy odpowiednie miejsce - podkreśla.
 
Pierwszy wyścig rozpocznie się o godzinie 11:00, biuro zawodów zacznie pracę dwie godziny wcześniej.
 
Zgłoszenia do zawodów drogą online na stronie Poznańskiego Towarzystwa Cyklistów (www.ptcpoznan.com.pl) od 18 stycznia br.  Formularz zgłoszeniowy tamże oraz wszelkie niezbędne informacje.  .
 
– Serdecznie zapraszam pasjonatów przełajów na poznański hipodrom Wola w pierwszą niedzielę lutego - mówi Wojciech Pawlak. – W tym miejscu zamierzamy także zorganizować kolejny wyścig w dniu 27 marca. Będą to dwie pierwsze imprezy kolarskie z jedenastu, które Poznańskie Towarzystwo Cyklistów zamierza przeprowadzić w tym roku - podkreśla  prezes PTC. 
 
                           Piotr Kurek
 
 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL