Jestes 42750390 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano:
2025-01-14
7 grudnia 50 km do pokonania
Gravelowa ustawka w Bolesławcu
– By ożywić rowerowo grudzień 2024, organizuję razem z dobrymi ludźmi gravelową ustawkę w Bolesławcu - mówi Joanna Balawajder, koordynatorka cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB. – To nie będzie ściganie i wypruwanie sobie żył, tylko przyjacielsko-towarzyska jazda w stolicy polskiej ceramiki i okolicznych lasach. Impreza odbędzie się 7 grudnia, start o godzinie 11. Do pokonania będzie dystans około 50 kilometrów - podkreśla.
Co tu dużo mówić. Bolesławiec, miasto nad rzeką Bóbr, jest zawsze urokliwy - także w grudniowy czas. Jego mieszkańcy oraz turyści korzystają z uroków pobliskich borów dolnośląskich, który to kompleks leśny liczy ponad 160 tysięcy hektarów. Dla porównania, podpoznańska Puszcza Zielonka zajmuje obszar niecałych 12 tysięcy ha.
W ten grudniowy czas (sobota 7 grudnia) uczestnicy mikołajkowej ustawki gravelowej przejadą około 50 kilometrów. Start i meta w Bolesławcu - Nowoczesne Centrum Ceramiki, początek jazdy o godzinie 11:00. Trasę przejazdu obmyśla Mariusz Lickiewicz. Wiadomo o tym, że pojedzie Pani Joanna Balawajder, obok niej nie zabraknie rozpoznawalnych twarzy: Krzysztofa Fechnera, Wojciecha Chmiela, Michała Sakowskiego.
Nie ma wcześniejszych zapisów, wystarczy pojawić się w sobotę 7 grudnia w Bolesławcu, by uczestniczyć we wspólnej przygodzie na rowerach. Będzie świąteczny klimat, szutrowe drogi i po rowerowej adrenalinie - ognisko. Będą przepyszne kiełbaski, świąteczne napoje, dobra atmosfera.
Joanna Balawajder oraz skupieni wokół niej entuzjaści jazdy na rowerach gravelowych serdecznie zapraszają do Bolesławca w sobotę 7 grudnia. Sympatyczny peleton ruszy punktualnie o godzinie 11:00, więc proszę się nie spóźniać na start.