R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41688570 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Tour Salon

 

MTP: święto branży turystycznej

Największe spotkanie branży turystycznej w Polsce – tak w skrócie określić można targi TOUR SALON, których osiemnasta edycja odbywa się w Poznaniu w dniach 24 – 27 października 2007. Dla większości przedstawicieli branży to wydarzenie, na którym po prostu trzeba być! Pacjonaci rowerów powinni wybrać się na Międzynarodowe Targi Poznańskie, by zobaczyć ile nowych tras rowerowych powstało w naszym kraju, jak również co oferują w tym względzie inne kraje.

TOUR SALON to z jednej strony targi biznesowe, które ułatwiają nawiązywanie nowych kontaktów handlowych i spotkania z obecnymi oraz nowymi klientami w sprzyjającej atmosferze, którą zapewnia przeznaczenie dwóch pierwszych dni targowych wyłącznie dla profesjonalistów z branży turystycznej. Z drugiej zaś to idealne miejsce, by znaleźć pomysł na niezapomnianą podróż i zapoznać się z atrakcjami turystycznymi z całego świata, próbując przy okazji smakołyków regionalnych kuchni i wsłuchując się w występy regionalnych zespołów.

Tradycją targów TOUR SALON jest już obecność na nich wszystkich polskich regionów, które zapraszają zwiedzających do odwiedzenia swoich zakątków, czasem mało znanych, ale często mających w sobie więcej uroku, niż dalekie podróże. Na targach licznie reprezentowane są narodowe organizacje promocji turystycznej z całego świata, biura podróży i touroperatorzy, hotele i ośrodki wypoczynkowe oraz przewoźnicy, a wśród nich PKP Intercity oraz PKP Przewozy Regionalne, których najnowocześniejsze wagony kolejowe zwiedzać można podczas TOUR SALONU na terenie MTP. Wśród wystawców obecne są także organizacje i stowarzyszenia branżowe, wydawnictwa oraz usługi dla turystyki (IT i oprogramowanie, informacje i porady).

W tym roku w TOUR SALONIE bierze udział prawie 800 wystawców z 35 krajów świata, a ich stoiska zajmują powierzchnię prawie 9.000 metrów kwadratowych – to o ponad 2000 metrów kwadratowych więcej, niż rok wcześniej.

Regionem partnerskim tegorocznych targów TOUR SALON jest województwo warmińsko – mazurskie, reprezentowane przez Warmińsko – Mazurską Regionalną Organizacją Turystyczną.

Ciekawe wydarzenia zapowiadają zarówno organizatorzy targów – Międzynarodowe Targi Poznańskie, jak i sami wystawcy, chcący w jak najbardziej kompleksowy sposób zaprezentować swoją firmę czy też region. W planach są konferencje, pokazy, prezentacje i konkursy. O nich i o wielu innych rzeczach uczestnicy Tour Salonu mogą dowiadywać się na bieżąco z wydań „Wiadomości Turystycznych Codziennie na TOUR SALON 2007”. Dzięki temu wspólnemu przedsięwzięciu Międzynarodowych Targów Poznańskich i redakcji Wiadomości Turystycznych, wystawcy i goście odwiedzający targi każdego dnia dostają ną podsumowanie dnia minionego, reportaże ze stoisk oraz zapowiedzi kolejnych wydarzeń, konferencji i spotkań.

Tradycyjnie już na TOUR SALONIE promocję walorów krajoznawczych i produktów turystycznych Wielkopolski przygotowała Wielkopolska Organizacja Turystyczna. W tym roku główny akcent promocyjny położony został na turystykę aktywną – rowerową, a w szczególności na produkt pod nazwą GPSwielkopolska – system nawigacji satelitarnej po Wielkopolskim Systemie Szlaków Rowerowych.

System ten powstał we wrześniu tego roku, we współpracy firmy Garmin i Departamentu Kultury Fizycznej i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. Co tu dużo mówić, Andrzej Kaleniewicz, wielki pasjonat rowerów, objechał 1500 kilometrów najważniejszych szlaków rowerowych w Wielkopolsce, objechał z GPS-em i dzięki swej pracy i wysiłkowi oferuje rowerzystom jazdę z systemem nawigacji satelitarnej po naszym regionie.

Rowerzystom polecam stanowisko Brandenburgii (hala nr 5, sektor B, stanowisko nr 43), reprezentowane przez: Tourismus Marketing Brandenburg, Fundację Zamków i Ogrodów Brandenburskich, Poczdam, Szprewald, Tropical Islands, Krongut Bornstedt, Märkisches Tagungs Hotel oraz Hotele A-Z. Można tu uzyskać mapy tras rowerowych po Brandenburgii, jak również informacje o tym, gdzie co zobaczyć i jak niedrogo wypocząć. 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL