R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41687088 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Przełajowcy spotykają się
w zielonogórskim Drzonkowie

 

86. Mistrzostwa Polski za trzy dni

 Za trzy dni, 13 stycznia 2023, w Drznkowie (Zielona Góra) rozpoczną się 86. Mistrzostwa Polski w kolarstwie przełajowym. Krajowy championat potrwa aż trzy dni i wyłoni najlepsze zawodniczki i najlepszych zawodników w tej specjalności w wielu kategoriach wiekowych - od mastersów poprzez juniorki/juniorów do elity kobiet i mężczyzn.


Imprezę przeprowadzi LKS Trasa Zielona Góra, jeden z najbardziej zasłużonych w kraju w krzewieniu jazdy kolarskiej - w szczególności przełajowej. Leszek Dutczak, główny organizator - prezes zasłużonego klubu, jest więcej niż przekonany, że od piątku 13 stycznia do niedzieli 15 stycznia 2023 nie zabraknie emocji w znanym sportowcom wielu dziedzin Drzonkowie.  

Niezbędnego wsparcia udzieliły też: miasto Zielona Góra, Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego, WOSiR Drzonków oraz firma Seven Perceptus.

Kobiety i mężczyzni ścigać się będą na rundach o długości 2800 metrów każda. Całość mieści się w obrębie nowoczesnego ośrodka sportowego. Startujący zmierzą się z dwiema przeszkodami, nie zabraknie schodów, sekcji piachu oraz dwustronnego boksu technicznego. Miejsce rywalizacji znajduje się przy ulicy Olimpijskiej 20.

W Mistrzostwach Polski w kolarstwie przełajowym mogą startować zawodniczki i zawodnicy posiadający obywatetstwo polskie, ważną licencję na rok 2023 oraz aktualne badania lekarskie. Rywalizować będą także amatorzy - panie i mężczyzni. Zgłoszenia do imprezy i opłaty jedynie poprzez stronę internetową https://www.wynikizawodow.eu/mpcx2023 tylko do dzisiaj, 10 stycznia, do godziny 18.00. Do dnia dzisiejszego zgłosiło się 629 zawodniczek i zawodników.

Pierwszego dnia, w piątek 13 stycznia o godzinie 15.00, zostanie rozegrana po raz pierwszy rywalizacja sztafet drużynowych. Drugiego dnia ścigać się będą mastersi (panie i panowie), amatorzy obu płci, żacy/ żakinie oraz młodziczki/ młodzicy. W niedzielę o mistrzowskie tytuły powalczą: juniorki młodsze i juniorzy młodsi, juniorzy, elita kobiet i mężczyzn.

Szczegóły wielkiej imprezy kolarskiej w Drzonkowie na stronie Polskiego Związku Kolarskiego (https://www.pzkol.pl/kalendarz/1960,86-mistrzostwa-polski-w-kolarstwie-przelajowym.html), także na Facebooku (https://www.facebook.com/PucharPolskiCXWOSiR/).

Z kronikarskiego obowiązku informuję, że tytułów mistrzowskich bronić będą w elicie kobiet i mężczyzn: Dominika Włodarczyk (ATOM Deweloper Posciellux.pl) i Marek Konwa (UKS Krupiński Suszec Konwa Bike)  


                         Piotr Kurek  


 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL