R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41888671 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Artur Spławski, Sylwester Swat, Paulina Coda
i Jacek Madaj triumfowali w wyścigach pamięci

 

Udane zawody przełajowe na Winogradach


Artur Spławski (217) w wyścigu mastersów prowadził od startu do mety.

49 mastersów i 29 zawodników elity wystartowało w niedzielę na poznańskich Winogradach w prawie łączonym wyścigu przełajowym poświęconym pamięci Marka Wawrzyniaka i Zbyszka Jedrzejczaka. W niezwykle udanej imprezie, w wiosennym słońcu z licznym udziałem kibiców, ścigało się także ośmiu juniorów i dwie panie. Triumfowali: Artur Spławski - mastersi, Sylwester Swat - elita, Paulina Coda - kobiety open i Jacek Madaj - juniorzy.


Marysia Górniak z pucharem zdobytym przez tatę Michała Górniaka (trzecie miejsce w elicie) zmierza w objęcia mamy.

Najciekawszy był wyścig prawie łączony mastersów i elity. Ci pierwsi startowali pół minuty później niż seniorzy. Rafał Jaros ze Skwierzyny (2x3 MTB Team) ruszył najszybciej po sygnale sędziego Wojciecha Jankowskiego i pedałował z ogromną determinacją. Tuż za nim jechali Paweł Górniak z Piły (Rybczyński MTB Team), Michał Górniak z Piły (Rybczyński MTB Team) i Sylwester Swat z Przeźmierowa (Swat Team).


49 mastersów ścigało się dziś na Winogradach.

W trakcie wyścigu elity doszło do przetasowań i na kilka rund przed finiszem (50 minut jazdy plus jedna runda) na czele znajdowało się dwóch zawodników: prowadził Sylwester Swat przed Pawłem Górniakiem. I kiedy kibice zastanawiali się nad tym, kto z nich wygra, zawodnika z Piły dopadł pech: przebił tylną oponę. W tej sytuacji Sylwester Swat dojechał bez nadmiernego wysiłku na linię mety jako pierwszy. Drugie miejsce zajął Rafał Jaros, trzeci był Michał Górniak.


Ekipa Telewizji Polskiej była obecna na kolarskich wyścigach pamięci. Red. Zenon Milczewski (z prawej) - wielki fan rowerów i cyklizmu.

Pawłowi Górniakowi użyczył swego koła Jacek Swat - lekarz i zarazem ojciec Sylwestra Swata. Pilanin nie dał jednak rady odrobić strat i wywalczyć miejsce na podium.


Rafał Jaros (od lewej - 2. miejsce), Sylwester Swat (1. miejsce) i Jacek Swat.

Wyścig mastersów był popisem Artura Spławskiego z Bogdanowa pod Obornikami. Utytułowany kolarz, wicemistrz świata mastersów z 1997 roku, po starcie ruszył szybko. Na pierwszym podjeździe był już pierwszy. Pedałował równo, dynamicznie, by odnieść kolejne zwycięstwo w swej bardzo bogatej karierze sportowej.


Wspólne foto uczestników niedzielnych wyścigów przełajowych na Winogradach.

Artur Spławski 9 lutego ukończył 54 lata, z czego aż 40 poświęcił kolarstwu. Rozpoczynał jako 14-latek w Stomilu Poznań, jako 17-latek reprezentował Polskę na Mistrzostwach Świata juniorów w USA, ścigał się w drużynie narodowej razem w Lechem Piaseckim i innymi utalentowanymi rówieśnikami. Ma na swym koncie niezliczone zwycięstwa i sukcesy. Jest ciągle w znakomitej formie sportowej i dziś okazał się najlepszy w gronie panów po trzydziestym roku życia.

Drugie miejsce wśród mastersów zajął Mateusz Rybczyński z Poznania (Rybczyński MTB Team), trzeci był Michał Badowski z Wrześni.


Trzech najlepszych mastersów: Mateusz Rybczyński (2. miejsce), Artur Spławski (1. miejsce), Michał Badowski (3. miejsce). Z lewej Andrzej Kaczmarek - trzykrotny uczestnik Wyścigu Pokoju, Wojciech Gogolewski - jeden z organizatorów imprezy, z prawej Michał Jędrzejczak.

Wśród pań triumfowała Paulina Coda z Poznania (Lewa Wolna) przed Joanną Roszczką z Poznania (Bike Top Team). Trzech najlepszych juniorów to: 1. Jacek Madaj (Murowana Goślina), 2. Paweł Sroka (Budzyń) i 3. Michał Lerczak (Puszczykowo).

Najmłodszym uczestnikiem wyścigowej jazdy był 6-letni Mateusz Roszczka z Poznania, który został za swe uczestnictwo nagrodzony przez organizatorów imprezy.


Kibiców dziś nie brakowało na Winogradach.

Niezwykle udane zawody kolarskie, poświęcone pamięci tragicznie zmarłych w styczniu 2008 roku pasjonatów MTB Marka Wawrzyniaka i Zbigniewa Wawrzyniaka, zorganizowali wielkopolscy działacze TKKF - Wojciech Gogolewski i Dariusz Gorczyński.

                                                           Piotr Kurek

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL