R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41867323 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Zasłużyli na to w pełni

 

Murowana Goślina laureatem Grand Prix
konkursu „Gmina przyjazna rowerzystom”


Arkadiusz Bednarek (w środku) reprezentował gminę Murowana Goślina na Targach Turystycznych w Kielcach.
Fot. archiwum Arakadiusza Bednarka

Konkurs pod tym tytułem organizowany jest od 2012 roku, który to był Rokiem Turystyki Rowerowej. Od tamtej pory jest kontynuowany, a w kolejnych edycjach polskie gminy zdobywały certyfikaty. W tym roku te, którym udało się zdobyć 3 certyfikaty w ciągu 5 lat konkursu (jest takich kilkanaście), stanęły do walki o Grand Prix. Tytuł przyznawany po raz pierwszy mogła otrzymać tylko jedna gmina, a spośród uczestników najlepsza okazała się właśnie Murowana Goślina.

Uroczystość wręczenia nagród i statuetek odbyła się 29 września, wraz z zakończeniem Targów Turystycznych w Kielcach. Gminę Murowana Goślina reprezentował szef działu promocji Arkadiusz Bednarek.

 

Nagrodami, które mają uhonorować starania samorządu i współpracujących instytucji o tworzenie trwałej bazy adresowanej do mieszkańców i turystów, szlaków, ścieżek rowerowych, wszelkiej infrastruktury wspierającej dwukołowy środek transportu, a także organizację imprez promujących turystykę rowerową oraz generalnie tę aktywność sportową, są:
- nagroda rzeczowa o wartości 3000 zł od Ministra Sportu i Turystyki;
- elektrorower o wartości ok. 10 000 zł od sponsora tytularnego firmy Trybeco Sp. z o.o. Centrum Pojazdów Elektrycznych;
- bezpłatna promocja na stoisku wystawienniczym podczas targów BIKE EXPO 2017 w Kielcach.

Gmina Murowana Goślina gratuluje także Gminie Partnerskiej - Ochotnicy Dolnej - która otrzymała w tym roku wyróżnienie w kategorii gmin do 10000 mieszkańców oraz gminie Kalety, z którą współpracuje w sieci miast Cittaslow (otrzymała certyfikat "Gminy przyjaznej rowerzystom”).

Konkurs „Gmina przyjazna rowerzystom” jest organizowany przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze. Patroni honorowi to: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa, Komenda Główna Policji, Polska Organizacja Turystyczna, Związek Gmin Wiejskich oraz Związek Miast Polskich. Patroni medialni: RowerTour, Wspólnota, Gazeta Samorządu i Administracji, Monitor Urzędowy, Poznaj Swój Kraj, TTG.

Kilka słów komentarza

Murowana Goślina w pełni zasłużyła na to wyróżnienie. Na jej terenie (Puszcza Zielonka) trasy rowerowe od lat są wzorcowo oznakowane. W czerwcu 2006 roku odbył się w Murowanej Goślinie po raz pierwszy ogólnopolski maraton MTB, we współpracy z Grzegorzem Golonko. Kolejne jego edycje odbyły się i w latach następnych. Od kilku sezonów nasze wielkopolskie maratony na rowerach górskich (w Mściszewie i w Łopuchowie) zawsze gromadzą ponad pół tysiąca fanów kolarstwa górskiego. Rajdów turystycznych nie sposób zliczyć. I coroczne Gale Rowerowe, najbliższa 15 października 2016, dopełniają obrazu podpoznańskiej gminy, która życzliwa jest rowerom i jej fanom. To widać od kilkunastu już lat. 

                                            Piotr Kurek

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL