R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41145593 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-15
Magdalena Sadłecka
pewnie triumfuje w Żerkowie

 

Grand Prix Kaczmarek Electric MTB 


Magdalena Sadłecka (nr startowy 6) na trasie żerkowskiego maratonu MTB.
Fot. FOTOMTB.pl

– Dziś wygrałam mój pierwszy maraton w tym roku i przyznam, że lekko nie było, 3,5 godziny jazdy i nie ukrywam, że z utęsknieniem wyczekiwałam i mety, i słońca, i ciepła... Gdzie ta wiosna? - to słowa Magdaleny Sadłeckiej, znakomitej od lat zawodniczki polskiego MTB, które w niedzielę można było dostrzec na Facebooku.

Pani Magda wygrała w niedzielę 30 kwietnia w Żerkowie maraton MTB z cyklu Grand Prx Kaczmarek Electric, oczywiście na najdłuższym dystansie - 77 km. Trasa nie była łatwa, gdyż organizatorzy poprowadzili ją przez wszystkie miejscowe możliwe górki i wzniesienia. – Momentami przypominała teren rywalizacji zawodów cross country - mówi reprezentantka kraju w kolarstwie górskim od ponad 15 lat, nawiązując do faktu, że w tym wielkopolskim miasteczku w latach 2013-2014 odbywały się Mistrzostwa Polski w kolarstwie gorskim.  


Magdalena Sadłecka na trasie żerkowskiego maratonu MTB.
Fot. FOTOMTB.pl

– Wygrałem, bardzo się cieszę. Dobrze rozpoczęłam rok: udanym startem niedawno w zawodach XC w Czechach i dziś zwycięstwem w Żerkowie - mówi mieszkanka Warszawy i zawodniczka poznańskiego Euro Bike Kaczmarek Electric Teamu. Po swój sukces pedałowała 3 godziny 27 minut 58 sekund. Przyjechała jako 26. na metę, wyprzedzając wielu znanych maratończyków MTB. 
 
– Za tydzień, 7 maja, startuję w zawodach XC "Górale na start" w Wałbrzychu, tydzień później (14 maja) w Pecu pod Śnieżką - też impreza cross country i 21 maja w wyścigu Pucharu Świata w Czechach (Nove Mesto). Powiem krótko, w maju i czerwcu ścigam się co tydzień, najczęsciej w rywalizacji XC, na swym 29. calowym rowerze marki Docura - mówi wielce sympatyczna pani Magda.


Żerków poniżej górki, na której stoi wieża telewizyjna.
Fot. FOTOMTB.pl

Z trudną trasą w Żerkowie uporały się tylko trzy panie: druga była Magdalena Hałajczak z Poznania (też Euro Bike Kaczmarek Electric) - 3:51:22, trzecia Katarzyna Hendrzyk-Majewska z Poznania (REAL 64-sto) - 4:04:55. 

Jazdę na dystansie Giga ukończyły 73 osoby. Wśród mężczyzn wygrał Marek Konwa (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) przed niezmordowanym Andrzejem Kaiserem z Bytowa (Euro Bike Kaczmarek Electric) i Krzysztofem Krzywym z Gdańska (Nexus Team). Na miejscach od czwartego do dziesiątego uplasowali się kolejno: 4. Maciej Kasprzak, 5. Grzegorz Grabarek, 6. Bartłomiej Oleszczuk, 7. Mariusz Gil, 8. Jarosław Michałowski, 9. Michał Górniak, 10. Paweł Wasiński. Marek Konwa i Andrzej Kaiser - dwaj najlepsi maratończycy MTB żerkowskiej imprezy. 
Fot. FOTOMTB.pl
 
Jazdę na dystansie Mega ukończyło 250 osób, w tym dziewięć pań. Triumfowali Marta Rozwalka z Goniembic (Strefasportu.pl MV Invest) i Marcin Wider (Sogest). Z trasą Mini skutecznie wadziły się 373 osoby, w tym 54 panie. Zwyciężali Szczepan Paszek z Bolesławca (Bikestacja.pl) i Sylwia Tumiłowicz (DGR Racing Team). Rywalizowali też młodzicy i młodziczki: wystartowało ich 27, sklasyfikowanych zostało ośmioro. Trzy najlepsze drużyny w Żerkowie to: 1. Euro Bike Kaczmarek Electric Team - 3430 pkt., 2. REAL 64-sto - 3308, 3. Rybczyński-Bikes Remmers TP-Link - 3148.  

Następne zawody w cyklu odbędą się 14 maja w Żarach.

                                                    Piotr Kurek

  

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL