R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41632177 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Przemysław Rozwalka
powtórzył sukces sprzed roku

 

Michałki 2018 w świetnej atmosferze


W Michałkach 2018 wzięło udział ponad 550 osób na rowerach.
Fot.Piotr Kurek


Młodzież śmiało atakuje - tymi trzema słowami w wielkim skrócie można opisać dzisiejszy maraton MTB Michałki w Wieleniu nad Notecią. Tak było podczas sportowej rywalizacji na najdłuższym dystansie, Giga - 100 kilometrów, podczas której dwa pierwsze miejsca zajęli: Przemysław Rozwalka z Goniembic pod Lesznem (1994) i Hubert Semczuk z Wyrzyska (1995). Tuż za nimi, z niewielką stratą, na końcową kreskę przyjechał niezmordowany Andrzej Kaiser z Bytowa.

Komunikaty z trasy przekazywane mi telefonicznie przez organizatorów, już w pierwszej fazie wyścigu, były czytelne w treści: na czele jest kilku zawodników. Najpiew było ich ośmiu, później sześciu, w końcowce rywalizacji czterech. Byli nimi Andrzej Kaiser, Bartosz Kołodziejczyk, Przemysław Rozwalka i Hubert Semczuk. Ten ostatni był najczęściej na prowadzeniu. Szarpał, jechał mocno, dyktował tempo.

Co tu dużo pisać, całe sto kilometrów przejechali prawie razem, zmieniając się na prowadzeniu. Rywali zostawili mniej więcej w połowie dystansu i pedałowali bardzo szybko. Na Stadion Miejski im. Józefa Noijego w Wieleniu wjechali najpierw Semczuk i Rozwalka, kilka sekund za nimi Kaiser, następnie Kołodziejczyk.


Przemysław Rozwalka przed Hubertem Semczukiem. Finał jazdy na dystansie 100 km.
Fot. Piotr Kurek

Było milo popatrzeć, jak młodzi ludzie polskiego MTB (wielce obiecujący) pedałują po bieżni na ostatnich kilkuset metrach razem z Andrzejem Kaiserem - niezmordowanym fanem kolarstwa z Bytowa, który listopadzie tego roku ukończy 45 lata.

Trzy "młode wilki" polskiego MTB i Pan Andrzej. Triumfowal dziś Przemysław Rozwalka z Goniembic (Strefasportu.pl MW Invest ) przed Hubertem Semczukiem z Wyrzyska (Rybczyński-Bikes Remmers TP-Link), trzeci był Andrzej Kaiser z Bytowa (Euro Bike Kaczmarek Electric Team). Jako czwarty linię mety przejechał Bartosz Kołodziejczyk z Chodzieży (Euro Bike Kaczmarek Electric Team).

Ta czwórka dokonała dziś czegoś nadzwyczajnego:100 km pokonali w niełatwym terenie w czasie 3 godzin 31 minut 59 sekund (zwycięzca Przemysław Rozwalka). Jego średnia to 28,3 km/h. Hubert Semczuk miał czas gorszy o jedną sekundę, Andrzej Kaiser - o pięć.


Dzieci ścigały się z zapałem i entuzjazmem.
Fot. Piotr Kurek

– Do pięćdziesiątego kilometra jechało mi się bardzo dobrze - mówił za linią mety Przemek Rozwalka. – I wtedy nastąpił kryzys. Przetrwałem go, nie straciłem kontaktu z kolegami z ucieczki, później odzyskałem siły. Na stadion wjechałem za Hubertem Semczukiem, na drugiej pozycji, ale zachowałem jeszcze energię na zwycięski finisz - cieszył się niezwykle sympatyczny student Poltechniki Poznańskiej.

Z kronikarskiego obowiązku melduję, że miejsca od 5. do 10. zajęli kolejno: 5.Paweł Piotrowicz ze Szczecina (rocznik1991, jako junior ścigał się z Michałem Kwiatkowskim), 6. Maciej Kasprzak, 7. Błażej Surowiec, 8, Mariusz Gil, 9. Maciej Kycler i 10. Tomasz Misjan.

Rywalizację pań na Giga wygrała Małgorzata Zellener z Poznania przed Agnieszką Kachel z Łowynia, Darią Kasztaryndą z Chodzieży, Edytą Swat z Przeźmierowa i Kingą Budny z Gorzowa Wielkopolskiego.


Edyta, Jacek i Sylwester Swatowie kończą jazdę na 100 km.
Fot. Piotr Kurek

Cztery godziny 55 minut i kilka sekund dzielnie jechali trasę 100 kilometrów lekarze Edyta Swat i Jacek Swat oraz ich syn Sylwester Swat. Była do dla nich jazda wielce emocjonalna, gdyż w ten sposób uczcili pamięć swego starszego syna Sebastiana, który przed trzema laty wygrał maraton Michałki na dystansie Giga i dwa miesiące później zmarł.

Na dystansie Mega triumfowali Michal Górniak z Poznania (Rybczyński-Bikes Remmers TP-Link) i Magdalena Hałajczak z Poznania (Euro Bike Kaczmarek Electric Team), na Mini - Jakub Mądry z Kąkolewa (rocznik 2001) i Paulina Krzyżaniak z miejscowości Rosko (Thermoexpress24.pl).

Ponad 160 dzieci ścigało się w ośmiu wyścigach. Entuzjazm dzieci udzielał się rodzicom i kibicom. Swoje mistrzostwa mieli lekarze i medycy.


Małgorzata Zellner, Tomasz Kaczmarek i Przemysław Rozwalka.
Fot. Piotr Kurek

Maraton Michałki 2018 przechodzi do historii jako sympatyczne spotkanie fanów MTB, jako szlachetna rywalizację o dobre nagrody. Nie bez znaczenia był udział Pani Burmistrz Elżbiety Rybarczyk i jej zastępcy Jana Graczyka, którzy przez cały dzień towarzyszli fanom MTB, także szefów Wielkopolskiej Izby Lekarskiej.

Tomasz Kaczmarek, lekarz i społecznik z Wielenia, po raz piętnansty zorganizował maraton MTB Michałki w mieście nad Notecią. Pomagało mu w tym wielu, wielu ludzi. Udało się, jubileusz wypadł na medal. Pogoda dopisała, choć maratończycy narzekali na podmuchy wiatru na trasie.

I jeszcze jedno: Rozwalka wygrał przed rokiem, dziś powtórzył swój sukces. Hubert Semczuk przed rokiem był trzeci, dziś drugi. Andrzej Kaiser we wrześniu 2017 był czwarty, dziś trzeci. Bartek Kolodziejczyk przed rokiem był drugi, dziś czwarty. Zatem najlepsza czwórka sprzed roku dziś dyktowała rytm zdarzeń na dystansie 100 km, trzech młodych i wiecznie witalny "Kaszubski Wilk" z Bytowa.

                                            Piotr Kurek 


  

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL