Jestes 41033242 gosciem na naszej stronie
Maciej Kycler znów wygrał

Udany cykl PTC Malta Tour dobiegł końca

Maciej Kycler (z lewej) i Artur Małkowski na starcie niedzielnego wyścigu na Malcie. Poznań, 3 marca 2019.

Maciej Kycler znów wygrał. Dziś był najszybszy w wyścigu przełajowym PTC Malta Tour. To już czwarte jego zwycięstwo, tydzień po tygodniu, od 10 lutego 2019. W finale cyklu, który obejmował sześć imprez, startowały 43 osoby, w tym sześć pań. Od listopada do marca brało w nim udział ponad 100 pasjonatów dwóch kółek.

Pogoda sprzyjała, było stosunkowo ciepło. Warunki do przełajowej rywalizacji wydawały się wymarzone, choć czuło się dmuchający wiatr. Długość trasy wynosiła ponad 2000 metrów, były zjazdy i podjazdy. Deszcz zaczął delikatnie kropić, gdy zawody dobiegły końca.

Dziś po starcie, jak na poprzednich zawodach, najszybciej do przodu pojechało dwóch zawodników - Maciej Kycler i Artur Małkowski (obaj Euro Bike Kaczmarek Electric Team). Zgodnie współpracowali przez dwie rundy, na trzeciej Arturowi Małkowskiemu zaczął spadać łańcuch. W tej sytuacji Maciej Kycler spokojnie powiększał przewagę nad kolegą z ekipy "Eurobajków" i pewnie wygrał. Drugi był Artur Małkowski, trzeci - Piotr Nowacki z Piły. Kolejne trzy miejsca zajęli: 4. Rafał Łukawski, 5. Artur Spławski, 6. Filip Kaczanowski.

Karolina Dopierała wygrała aż pięć razy wyścigi pań na Malcie.

Wyścig kobiet pewnie wygrała Karolina Dopierała (Dwa Koła) przed Adrianną Owczarek i Roksaną Pawlik (obie KU AZS Uniwersytet Przyrodniczy). W poszczególnych kategoriach triumfowali: amator - Marcin Łuczak, cyklosport - Maciej Kycler, M30 - Filip Kaczanowski, M40 - Piotr Nowacki, M50 - Artur Spławski, M60 - Marek Witkiewicz, M70 - Aleksander Dehmel.

Maciej Kycler w niespełna miesiąc wygrał cztery wyścigi. 10 lutego triumfował w Cyclocross Wielkopolska w Wągrowcu, 17 lutego był pierwszy w PTC Malta Tour, 24 zwyciężył na Winogradach (Cyclocross Wielkopolska) i dziś  znów okazał się najlepszy.

– Jechałem dziś w krótkich spodenkach, bodaj jako jedyny w całej stawce zawodników. Wiał wiaterek, od początku zbyt mocno nie szarpałem. Widziałem problemy techniczne Artura. Wygrałem po raz czwarty z rzędu. Za tydzień pojawię się w Skokach na finale Cyclocross Wielkopolska 2019. A później start w maratonach MTB. Zacznę w końcu marca w Krzywiniu (Solid MTB Sport) i zamierzam zmagać się na najdłuższym dystansie - mówi 20-latek z Poznania, student II roku Uniwersytetu Medycznego w Grodzie Przemysła.

Najlepsi w klasyfikacji generalnej cyklu PTC Malta Tour.

Startujący w cyklu PTC Malta Tour zbierali punkty od listopada do dziś. Najwięcej uzyskał ich (90 pkt.) Artur Dehmel, który sześć razy triumfował w kategorii M70. Kolejne miejsca zajęli: 2. Artur Małkowski - 84, 3. Maciej Kycler - 78, 4. Karolina Dopierała - 75, 5. Marek Witkiewicz - 75, 6. Filip Kaczanowski - 69.

Trzej najlepsi w klasyfikacji generalnej otrzymali dziś premie finansowe, były puchary i nagrody rzeczowe. Wręczał je prezes PTC Wojciech Pawlak. Cykl PTC Malta Tour 2018/2019 dobiegł końca i trzeba go uznać za niezwykle udany.