R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41867399 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Wielkopolskie zwycięstwa w Arłamowie

 

Kamila Wójcikiewicz i Adam Adamkiewicz
wygrali Tour de Pologne Amatorów


Adam Adamkiewicz wygrywa ORLEN Tour de Pologne Amatorów w Arłamowie.
Fot. Piotr Łabaziewicz

Kamilia Wójcikiewicz i Adam Adamkiewicz, Wielkopolanie i uczestnicy czwartków kolarskich na torze samochodowym "Poznań", wygrali dziś ORLEN Tour de Pologne Amatorów. Na mecie w Arłamowie byli najlepsi wśród kobiet i mężczyzn.

Startowało ponad 1500 osób. Do pokonania był dystans 73,8 km. Adam Adamkiewicz (Strefasportu.pl MW Invest)  pokonał go w 2 godziny 4 minuty 37 sekund. – Startowałem trzy minuty po godzinie 9. To był mój drugi udział w Tour de Pologne Amatorów. Dzisiaj było trudniej niż dwa lata temu w Bukownie Tatrzańskiej. Jechałem swoim tempem i wygrałem. Cieszę się z tego bardzo - relacjonował krótko wielkopolski pasjonat kolarstwa, kiedyś jeżdżący w toruńskim klubie sportowym Pacific razem z Michałem Kwiatkowskim.

Adam Adamkiewicz dość regularnie bierze udział w czwartkach kolarskich na torze samochodowym "Poznań" i niedawno jeden z nich wygrał w imponującym stylu.


Kamila Wójcikiewicz na najwyższym stopniu podium.
Fot. archiwum Kamili Wójcikiewicz

Kamilia Wójcikiewicz (Agroichest Team) okazała się w najlepszą z pań w ORLEN Tour de Pologne Amatorów. Po swe zwycięstwo jechała 2 godziny 23 minuty 16 sekund. I podobnie jak Pan Adam, Pani Kamila też ściga się na poznańskim torze samochodowym. Ale pochodzi z Bieszczad i jazda w okolicach Arłamowa była dla niej wielkim przeżyciem emocjonalnym.

– Przed laty pielgrzymowalam do Kalwarii Pacławskiej - mówi Kamila Wójcikiewicz. – We wtorek dwa razy podjeżdżałem w tym miejscu i nie było łatwo. Ścigaliśmy się w pięknym miejscu Polski, na gładkich drogach asfaltowych. Wygrałam i na podium czułam się jak mistrzyni świata, gdyż scenografia dekorowania była najprzedniejszej marki. Dostałam jako nagrodę komplet kół, książki o Ryszardzie Szurkowskim i Czesławie Langu. Koledzy z Agrochestu pojechali świetnie, ale nie dali rady pokonać Adama Adamkiewicza - podkreśla absolwentka Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.  

Tegoroczny Tour de :Pologne Amatorów był Memoriałem Ryszarda Szurkowskiego. Miło poinformować, że ten wyścig pamięci o najwybitniejszym polskim szosowcu wygrali Wielkopolanie. Ich wysiłek przekształcił się w dwa stemple zwycięstwa, przechodzące na zawsze do historii.

                                         Piotr Kurek

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL