R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41571442 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Hubert Semczuk wygrywa u siebie

 

Grand Prix Kaczmarek Electric MTB  w Wyrzysku  


Hubert Semczuk (378) przed Mariuszem Gilem (2) na trasie wyrzyskiego maratonu MTB.
Fot. FOTOMTB.pl

Hubert Semczuk zwyciężył. Dopiął swego. Tak bardzo marzył o tym, by wygrać w Wyrzysku prestiżowy maraton MTB z cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric w elicie mężczyzn i to oczekiwanie dziś się spełniło. Na ostatnich metrach finiszował szybciej od Mariusza Gila i Bartłomieja Oleszczuka. Był pierwszy w rodzinnym mieście.


Nasz bohater, czyli Hubert Semczuk, dwa dni temu świętował swe 26. urodziny. W Wyrzysku właśnie, skąd pochodzi, było rodzinnie, serdecznie i tej uroczystości towarzyszyła myśl, by dobrze wypaść w niedzielę. W kolarskiej rywalizacji z godnymi rywalami.

Ruszyli o godzinie 11 na trasę Giga (58 km) dwie panie z elity i prawie trzydziestu mężczyzn. Ledwo wyjechali poza bramę Stadionu Miejskiego i już poszedł atak w wykonaniu dwóch zawodników: Bartłomieja Oleszczuka i Huberta Semczuka. Odskoczyli rywalom, z których jeden (Mariusz Gil) postanowił do nich dojechać. – Zrobiłem to już na pierwszej rundzie (były trzy), goniłem ich wściekle, ale kosztowało mnie to sporo sił - mówił za końcową kreską wielokrotny reprezentant Polski w kolarstwie przełajowym.

Dziesięć minut przed godziną 13 z trasy maratonu przyszedł meldunek, że ta trójka pedałuje bardzo szybko i powinna być na końcowej kresce o 13.05-13.10. Pojawili się w bramie Stadionu Miejskiego po niecałych dwóch godzinach jazdy. Wjechali na bieżnię rozpędzeni maksymalnie. Bartek Oleszczuk ciut odstał od Huberta Semczuka i Mariusza Gila. Ostatnie metry to było prawdziwe szaleństwo. "Hubi" był zdeterminowany, by wygrać i pędził pko zwycięstwo w mieście rodzinnym. Wygrał, ale na wirażu za metę wpadł w dmuchaną metę i upadł...

Był rok 2012, w Wyrzysku odbywał się po raz pierwszy maraton MTB, którego organizatorem był Wojciech Gogolewski. 17-letni wówczas Hubert Semczuk wystartował na składaku i dojechał do mety, by paść z głodu... Jeszcze wówczas nie wiedział, jak należy żywieniowo przygotować do długotrwałego wysiłku sportowego.

Minęło dziewięć lat i Hubert Semczuk wyrósł na rasowego kolarza. Ma w swym sportowym cv tytuł drugiego wicemistrza Polski w maratonie MTB w kategorii U-23. To było cztery lata temu. Ściga się na szosie, w maratonach MTB. Ma coś z zadziornego chłopaka, który wygrywa maratony a na torze samochodowym "Poznań" potrafi zdrowo namieszać podczas wyścigu i także go wygrać.

Dziś podziwiali go i dopingowali mieszkańcy Wyrzyska, w pierwszej kolejności mama Małgosia (jeszcze niedawno startowała w maratonach MTB), ojciec Piotr, sympatia Alicja i jej rodzice. Dzień 22 sierpnia 2021 to wielki dzień Huberta Semczuka, zawodnika ekipy Strefasportu.pl MW Invest, który chciał wygrać i tak też zrobił.

                                   Piotr Kurek  
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL