R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41831901 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Maraton MTB pełen słońca

 

Mariusz Gil i Magdalena Hałajczak
dziś najlepsi pod Obornikami


Mariusz Gil wygrał w sobotę DT4YOU MTB Maraton Oborniki.
Fot. Piotr Kurek

To była niezwykle udana impreza. W pierwszą wrześniową sobotę w miejscowości Słonawy odbył się DT4YOU MTB Maraton Oborniki, pełen słońca i dobrej atmosfery. Na starcie stanęło ponad 250 osób z całej Polski. Na głównym dystansie, Mini - 35 km, triumfowali  Magdalena Hałajczak z Poznania i Mariusz Gil ze Strzelec Krajeńskich (oboje Euro Bike Kaczmarek Electric MTB Team).

Pogoda dopisała, trasa wiodła przez lasy - dużo piasku, nie brakowało zjazdów i podjazdów. Obok utytułowanych zawodników rywalizowali debiutanci. Lądowisko w miejscowości Słonawy okazało się idealnym miejscem, zarówno start jak i meta, dla obornickiego maratonu MTB.

Mariusz Gil był głównym aktorem dzisiejszej imprezy. Mniej więcej od 15 kilometra jechał solo i tak też wjechał na końcową kreskę - jego czas 1:26:10. Za nim, w odstępie 2 minut 7 sekund, zacięty bój o drugie miejsce stoczyli Michał Siekierski (Kibolski KS) i Michał Górniak (Rybczyński-Bikes Remmers Team), obaj z Poznania. I takiej kolejności właśnie zostali sklasyfikowani.

Wśród pań triumfowała zdecydowanie Magdalena Hałajczak przed Sylwią Szpulewską-Larek (SKS Oborniki i Pauliną Frelich (Wataha Północy) z Poznania.

Odbył się także przejazd turystyczny, w którym wzięły udział całej rodziny. Wszystko razem stanowiło wielce sympatyczne święto sportu, rowerów i rekreacji. Niezwykle udaną imprezę zorganizowały władze Obornik oraz Obornickie Centrum Sportu przy sponsorskim wsparciu firmy DT4YOU, oficjalnego dystrybutora znakomitych produktów DT Swiss.

                                    Piotr Kurek
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL