R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41824534 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
15 godnych zapamiętania lat

 
Jubileusz Chodzieskiego Towarzystwa Rowerowego
 

Piękny jubileusz w Chodzieży. 18 października 2021.
Fot. Piotr Kurek
 
Chodzieskiemu Towarzystwu Rowerowemu stuknęło 15 lat działalności. Dzisiaj w miejscowym domu kultury (przepiękny obiekt) obchodzono uroczyście jubileusz. Przez dwie godziny przypominano początek społecznej pracy fanów dwóch kółek skupionych pod bardzo dobrym parasolem stowarzyszeniowym, lata sukcesów i wielu pożytecznych inicjatyw. Wszystko z mądrym wsparciem władzy. Miejskiej i powiatowej, sołeckiej i strażackiej. Także tutejszego biznesu i przedsiębiorców.
 
Byłem na tym jubileuszu. Było bardzo uroczyście i godnie. Nikogo nie zapomniano, nikogo nie pominięto. Było dużo dobrych i serdecznych słów. Były listy gratulacyjne, wyróżnienia.
 
Wszystko rozpoczęło się w maju 2006, gdy grupa entuzjastów rowerów i kolarstwa zamierzyła sobie, by powołać do życia Chodzieskie Towarzystwo Rowerowe. Pomysłodawcą był Piotr Ziebarth. Miesiąc później załatwiono wszelkie formalności i społeczne stowarzyszenie zaczęło działalność. Ich pierwszym marzeniem było to, by w Chodzieży odbył się ogólnopolski maraton MTB.
 
W kwietniu 2007 Czesław Lang rozpoczyna przygodę z organizacją maratonów MTB i ten inauguracyjny odbywa się w Chodzieży właśnie. Pomagają mu bardzo aktywnie w jego przeprowadzeniu członkowie Chodzieskiego Towarzystwa Rowerowego. W następnych czterech latach cykl Skandia Maraton Lang Team zawsze rozpoczyna się w Chodzieży i zawsze miejscowi fani kolarstwa górskiego pomagają w wyznaczaniu trasy oraz potrafią walczyć o miejsce na podium, jak Roman Kołodziejczyk.
 
Maratony MTB Czesława Langa, zawody XC i maratony MTB Wojciecha Gogolewskiego, Grand Prix Kaczmarek Electric MTB - to tylko najważniejsze imprezy, w których członkowie Chodzieskiego Towarzystwa Rowerowego brali udział. W ich przygotowaniu i sportowej rywalizacji.
 
Ale tych imprez przez 15 lat było w Chodzieży i okolicy kilkadziesiąt. Rajdy rowerowe, wjazdy na Gontyniec (święta góra Szwajcarii Chodzieskiej), rozmaite przedsięwzięcia związane z dwoma kółkami. I zawsze, ale to zawsze wsparcie miejscowej władzy dla pomysłów i inicjatyw Dobrej Rowerowej Wiary z Chodzieży.
 
Chodzież przez 15 lat stała się jednym z najważniejszych ośrodków MTB w Wielkopolsce i Polsce. Piętnaście lat temu gwiazdą sportową miasta w kolarstwie górskim był Roman Kołodziejczyk. W tym roku, 3 października, podczas finału prestiżowego cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB w Wolsztynie w rywalizacji elity mężczyzn w pierwszej dziesiątce było dwóch mężczyzn z Chodzieży i okolic (Filip Jeleniewski - 2. miejsce, Bartek Kołodziejczyk - 7. miejsce), zaś Daria Kasztarynda w elicie kobiet zajęła drugie miejsce.
 
Roman Kołodziejczyk, Dorota Pawińska, Łukasz Sędłak przez 15 lat prezesowali rowerowemu bractwu z Chodzieży. Mieli wsparcie miejscowych władz. Dziś jedni i drudzy gratulowali sobie wzajemnie, że miasto i okolica słynące z przepięknych wzniesień i lasów ma społeczników z sercem, piękną historię wielkich maratonów MTB. I że miejscowej społeczności udało się zaszczepić miłość do rowerów i ruchu.
 
                                               Piotr Kurek
 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL