R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41645725 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Przełajowy pociąg jedzie przez Polskę

 

Rydzyna i Włoszakowice,
ostatnie przystanki w roku 2021Rydzyna i Włoszakowice, dwie miejscowości w powiecie leszczyńskim, gościć będą w ostatnich dniach grudnia 2021 najlepszych naszych kolarzy przełajowych. Tak na dobrą sprawę, będzie to ostatni sprawdzian przed Mistrzostwami Polski w Gościęcinie, które w dniach 8 i 9 stycznia zostaną przeprowadzone na Ziemi Opolskiej.


– Rydzyna już jest w pełni gotowa do zawodów w ramach Pucharu Polski w dniu 28 grudnia - mówi Wojciech Mizuro, jeden z organizatorów. – Z punktu widzenia zawodniczek i zawodników, najważniejsza dla nich jest trasa. Jej długość wynosić będzie 2800 metrów i ma charakter przełajowy. Nie zabraknie przeszkód, wzniesienia do pokonania oraz wielu, wielu zakrętów.

Pan Wojtek, postać bardzo rozpoznawalna w polskim kolarstwie, zaprasza do Rydzyny, gdzie rywalizacja przebiegać będzie w wielce urokliwym parku obok największego zamku w Wielkopolsce. I przypomina, że w tym miejscu w latach 1963-1978 odbywały się kolarskie zawody przełajowe.

Organizatorów imprezy - Wojciecha Mizuro, Konrada Staniewskiego i Roberta Syca (działacze REAL 64-sto) - wspiera bardzo burmistrz miasta Kornel Malcherek.

Zapisy i opłaty uczestnictwa w zawodach należy dokonać przez internetowy system na stronie internetowej www.wynikizawodow.eu w dwóch terminach: A - do godziny 16:00  w dniu 24 grudnia, B - do godziny 12:59  w dniu 27 grudnia. Po wyznaczonych terminach nie będzie możliwości zapisów i startu w zawodach. W tym systemie zgłoszenia będą przyjmowane do zawodów w Rydzynie i we Włoszakowicach.

Prawo startu w zawodach Pucharu Polski mają zawodniczki i zawodniczki z aktualnymi licencajmi PZKol na rok 2021 oraz ważnymi badaniami lekarskimi we wszystkich kategoriach wiekowych, począwszy do żaka/ żakini do elity kobiet i mężczyzn oraz masters pań i panów. Zawodnicy bez licencji mogą startować w wyścigu amatorów - kobiet i mężczyzn.

Następnego dnia, czyli 29 grudnia, kolejne zawody Pucharu Polski odbędą się we Włoszakowicach, gdzie w styczniu br. zostały przeprowadzone 84. Mistrzostwa Polski w kolarstwie przełajowym.

Miejscowi działacze zrzeszeni w Klubie Sportowym Kołownik Włoszakowice przygotowują się bardzo starannie do przeprowadzenia imprezy pod nazwą "Część i chwała zwycięzcom" dla upamiętnienia 103 rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

– Trasa zostanie poprowadzona w terenie parkowo-leśnym - mówi Mikołaj Poloch, odpowiedzialny za jej przygotowanie. – Jej długość wyniesie około 2400 metrów. Startujący pojadą w przeciwnym kierunku niż na tegorocznych mistrzostwach Polski - podkreśla.

Zgrana ekipa organizatorów (Barbara Dąbkowska, Grzegorz Mierzyński, Mikołaj Poloch i Marek Wojciechowski) serdecznie zaprasza w środę 29 grudnia do Włoszakowic na IX edycję Pucharu Polski w kolarstwie przełajowym.

                                               Piotr Kurek

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL