R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41888467 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Pho3nix Cycling Team
wielką szansą dla młodych

 

Pierwsze zgrupowanie w Szczyrku


Pierwsze zgrupowanie utalentowanej młodzieży kolarskiej, czyli Pho3nix Cycling Team w Szczyrku.
Fot. Pho3nix Cycling Team
 
Sześcioro młodych oraz Zuzanna Krzystała i Bogdan Czarnota tworzą grupę kolarską Pho3nix Cycling Team. Jej zawodniczki i zawodnicy po raz pierwszy wystartowali podczas styczniowych Mistrzostw Polski w kolarstwie przełajowym, które odbyły się w Gościęcinie. Pojechali dobrze, zdobyli kilka medali. Teraz przebywają na swym pierwszym zgrupowaniu w Szczyrku. Sezon 2022 zapowiada się dla nich niezwykle interesująco, gdyż w planach mają liczne starty zagraniczne.
 
- Tatiana Gromada, Maria Ambrożkiewicz, Krzysztof Gdula, Kacper Mizuro, Piotr Hankus, Brajan Świder to sześcioro młodych ludzi. Są młodzikami, juniorami młodszymi lub juniorami. Mają za sobą kilka lat startów i są wielce utalentowani. W Gościęcinie troje z nich stawało na podium. Są nadzieją polskiego kolarstwa - mówi Bogdan Czarnota, zawodnik i trener grupy Pho3nix Cycling Team.
 
Pomysł stworzenia takiej ekipy, skupiającej młodych ludzi, zrodził się jesienią ubiegłego roku. – Kiedy okazało się, że jest solidny sponsor (Fundacja Pho3nix), można było pomyśleć i zastanowić się nad tym, jaka ma być formuła teamu MTB (przede wszystkim) i także kolarstwa przełajowego - objaśnia mi Bogdan Czarnota.
 
To team młodych, zdolnych ludzi, którzy już pokazali swe talenty. W grupie będą jeździć ci, którzy mają szanse być reprezentantami Polski, w przyszłości może nawet olimpijczykami. W sezonie 2022 startować będą w imprezach UCI w Austrii, Chorwacji, Czechach, Niemczech i na Słowacji. Nie zabraknie ich także na zawodach Pucharu Polski XCO oraz mistrzostwach kraju w kolarstwie górskim.
 

Na pierwszym planie Bogdan Czarnota, nadal zawodnik i trener kolarstwa od ponad 10 lat.
Fot. Pho3nix Cycling Team
 
Od wczoraj przebywają w Szczyrku pod dobrym dachem w pensjonacie "Przygoda w górach". Przyjechali z rowerami, to pierwsze teamowe spotkanie ma charakter bardziej zapoznawczy. W planach jazda na nartach, skuterach, wiele zabaw na śniegu. Do niedzieli będzie czas na bliższe rozmowy, zdjęcia w strojach kolarskich, na konkretyzację planów na tegoroczny sezon.
 
W lutym całą grupę czekają badania wydolnościowe, które przeprowadzi warszawska firma 4Sport Lab. Od końca lutego do połowy marca spędzą wspólnie czas na pierwszym zgrupowaniu zagranicznym w hiszpańskim Lloret de Mar. Sezon startowy rozpoczną wyścigiem w Austrii. A później zawody za zawodami, także z udziałem w Pucharach Świata XCO.
 
Najmłodsi w grupie to młodzicy - Krzysztof Gdula (wicemistrz Polski z Gościęcina) i Kacper Mizuro (brązowy medalista 85. MP w kolarstwie przełajowym). Brajan Świder jest juniorem, rocznik 2005: był piąty w Gościęcinie, ale na trasie rywalizacji prześladował go pech. Tatiana Gromada (rocznik 2005) była druga na mistrzostwach Polski w kategorii juniorka. Piotr Hankus to wicemistrz Polski MTB z roku 2021 wśród młodzików, zaś Maria Ambrożkiewicz to mistrzyni kraju MTB 2021 młodziczek.
 
Sześcioro młodych ludzi. Kochają kolarstwo, poznali już smak tego sportu i zwyciężania. Bogdan Czarnota (rocznik 1975) od 26 lat związany jest z kolarstwem. Nadal jest zawodnikiem i od wielu lat trenerem. On wypatrzył tych młodych ludzi, obserwował ich na różnych zawodach i uznał, że przed nimi może być wiele sukcesów.
 
Fundacja Pho3nix jest głównym sponsorem projektu Pho3nix Cycling Team. Jest ich więcej, także firma Gallop Properties Deweloper. Młodzi ludzie nie muszą się martwić o dobry sprzęt, o wyjazdy na zagraniczne zawody, o starty w imprezach UCI. Tych sześcioro fanów MTB ma zdobywać doświadczenie w międzynarodowym towarzystwie, nauczyć się wygrywać poza Polską.
 
Dyrektorem grupy jest Maciej Zabłocki, managerem Zuzanna Krzystała (brązowa medalistka MP w kolarskich przełajach w Gościęcinie - elita kobiet), koordynatorem i trenerem jest Bogdan Czarnota (wicemistrz Polski w Gościęcinie wśród mastersów).
 
Grupie zarządzającej projektem Pho3nix Cycling Team oraz sześciorgu wielce utalentowanych młodych ludzi wypada życzyć wszystkiego najlepszego. Uczcie się dobrze, trenujcie, podpatrujcie innych, godnie reprezentujcie Polskę. I zwyciężajcie!
 
                         Piotr Kurek
 
 

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL