R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41392802 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Kolarskie zawody na Winogradach
prawie w rodzinnej atmosferze

 

III Memoriał Jacka i Sebastiana


Ostatnie chwile przed startem zawodników MTB.
Fot. Piotr Kurek

Dziś, w niedzielę 6 marca, na poznańskich Winogradach odbyły się wyścigi kolarskie - III Memoriał Jacka Głowackiego i Sebastiana Swata. Wzięło w nich udział siedemdziesiąt osób - na rowerach przełajowych i górskich. Od początku do końca imprezy panowała prawie rodzinna atmosfera. Zorganizowali ją Joanna Wąsiel i Maksymilian Bieniasz przy logistycznym wsparciu Wojciecha Gogolewskiego i jego ekipy.


Jako pierwsi ruszyli na trasę posiadacze rowerów górskich. Było ich łącznie 48, w tym osiem pań i 40 mężczyzn. Po starcie najszybciej pojechał Piotr Marciniak (Team Berotu), za nim na miejscach drugim i trzecim pedałowali Michał Siekierski (Kibolski KS) i Sylwester Swat (Swat Team). Przez pierwszych pięć rund Marciniak pewnie prowadził, ale na kolejnej dopadł go pech: przed podjazdem spadł mu łańcuch i zanim się uporał z problemem technicznym, zdążył go wyprzedzić Michał Siekierski. Na trzech kolejnych nic się jednak już nie zmieniło i to reprezentant Kibolskiego KS świętował swój sukces. Drugi był Marciniak ze stratą 32 sekund do zwycięzct, trzeci Sylwester Swat.  

Wśród pań rywalizację MTB wygrała Jagoda Szabelska z Rogalina (niestowarzyszona) przed Karoliną Wilk (KS Stomil Poznań) i Edytą Swat (Swat Team)


Widowiskowy podbieg na terenie ośrodka TKKF na Winogradach.
Fot. Piotr Kurek

W drugiej odsłonie dnia ścigali się przełajowcy, którzy byli oddzielnie klasyfikowani w dwóch kategoriach: elita i masters oraz kobiety open.

Popis dobrej i skutecznej jazdy dał masters Maksymilian Bieniasz (Rowerownia Rainbow Team), który w swym przedziale wieku wyprzedził Michała Górniaka (Rybczyński-Bikes Remmers Team) i Filipa Boguckiego (B@JKOT).

Wśród seniorów (elity) pewnie triumfował Krystian Kruk (Pro-Fit-Bike/ Jaanbike). Drugi w tej kategorii był dziś na Winogradach Michał Sakowski (Gravellove by Decathlon Poznań), trzeci Jędrzej Kowalski (Pro-Fit-Bike/ Jaanbike).  

Piotr Marciniak (z prawej) był jednym z bohaterów niedzielnej imprezy.
Fot. Piotr Kurek

Joanna Wąsiel (Rowerownia Rainbow Team) była najlepsza w wyścigu kobiet na przełajówkach przed Weroniką Zielińska z Koziegłów (Kosox Bike Team)

I choć nie było zbyt ciepło (od 1 do 3 stopni Celsjusza), to na Winogradach pojawiło się wielu kibiców, całe rodziny. Pawłowi Górniakowi towarzyszyła żona Paulina i syn Franek oraz brat Michał z żoną i dwoma córkami - Mają i Marysią. Nie zabrakło znanych ludzi poznańskiego kolarstwa: Kazimierza Marchewki, Ryszarda Pawlaka, Kazimierza Gogolewskiego.


Pamiątkowe zdjęcie na zakończenie imprezy.
Fot. Piotr Kurek

Zawody poświęcone były pamięci Jacka Głowackiego i Sebastiana Swata, którzy byli dobrymi duchami wielkopolskiej społeczności rowerowej i przedwcześnie od nas odeszli: Jacek w październiku 2017 zginął w wypadku drogowym pod Zieloną Górą, Sebastian zmarł nagle w listopadzie 2015.

Były ładne medale dla startujących i nagrody do losowania wśród tych, którzy zdecydowali się dziś sportowo rywalizować. Joanna Wąsiel i Maksymilian Bieniasz, Carmen Głowacka i Monica Abreu-Głowacka, rodzina Swatów, grupa sponsorów oraz Wojciech Gogolewski ze swą ekipą zorganizowali imprezę na medal. Było rodzinnie, radośnie, przyjaźnie. Ścigający oraz kibice doświadczali dziś łaskawości przyrody, dzięki czemu II Memoriał Jacka i Sebastiana zapisuje się bardzo pozytywnie w pamięci zawodników oraz dopingujących ich ludzi.

                                  Piotr Kurek


 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL