R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41825609 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Zapowiada się wielka impreza
w Krośnie Odrzańskim

 

W niedzielę inauguracyjny maraton MTB
z cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric


Grzegorz Grabarek przed Mariuszem Gilem w maratonie MTB z cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric. Krosno Odrzańskie, 30 maja 2021.
Fot. FOTOMTB.pl


W najbliższą niedzielę (10 kwietnia) w Krośnie Odrzańskim odbędzie inauguracyjny maraton MTB z cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric 2022. Zapowiada się wielka impreza. Chęć uczestnictwa zgłosiło, do tej pory, prawie 400 osób. Na liście startowej widnieją znane nazwiska polskiego kolarstwa. Trwają zapisy.

To już trzynasty sezon, gdy firma Kaczmarek Electric organizuje maratony MTB, w których mogą brać udział amatorzy, jak i zawodniczki i zawodnicy z licencjami, Tak było w ubiegłych latach, tak też i będzie w tym roku.

– Serdecznie zapraszam do Krosna Odrzańskiego na maraton MTB - mówi Cezary Kaczmarek, człowiek biznesu, który dał pieniądze i swe nazwisko prestiżowemu cyklowi zawodów na rowerach górskich. – Tegoroczny sezon powinien przynieść startującym wiele sportowych emocji, pozytywnych przeżyć, radości z uczestnictwa w dobrze zorganizowanych zawodach. Zaczynają się one 10 kwietnia, zakończą na początku października. Fani rowerów odwiedzą aż 12 miejscowości w trzech województwach (Lubuskie, Wielkopolska i Dolny Śląsk). I niech z każdej imprezy wracają z dobrymi myślami - podkreśla

Zainteresowanie największe dotyczy zawsze rywalizacji na dystansie Giga, czyli najdłuższym. W Krośnie Odrzańskim będzie do pokonania 64 kilometry z przewyższeniami dochodzącymi do 800 metrów. Jednym z kandydatów do zwycięstwa jest Mariusz Gil ze Strzelec Krajeńskich, przez długie lata prawie etatowy reprezentant Polski w kolarstwie. Będzie starał mu się dorównać a może okazać i lepszym Grzegorz Grabarek z Zielonej Góry (TBM Systems). O miejsca w pierwszej dziesiątce wśród mężczyzn powalczą: Kacper Fiszer, Wojciech Mizuro (obaj REAL 64-sto), Paweł Bernas (JBG2 CryoSpace MTB Team), Janusz Put (Grupa MTB Sulechów) i Paweł Grześkowiak (Thule Team).
 
Na start na trasie Giga zdecydowały się: Magda Zawierta i Patrycja Zawierta (WKK Wieruszów Wiśniewski MTB Team), Karolina Cierluk (REAL 64-sto),

Gdy piszę te słowa, środa - godzina 12.00, lista startowa na Giga liczy 27 nazwisk, na Mega i Mini - 355 osób, na Młodzik - 12 i Fun - 6. Jakby nie liczyć, z sumowania wychodzi 400  znanych zawodniczek i zawodników oraz amatorów MTB. Zapisy online (https://mtb.ke.pl/zapisy-online) trwają do środy 6 kwietnia (godzina 23.59). Jeśli ktoś nie zdąży zgłosić się w tym terminie, będzie mógł to uczynić w niedzielę 10 kwietnia w biurze zawodów od samego rana.

Po dwóch latach przerwy, spowodowanej pandemią koronawirusa, do programu zawodów wracają wyścigi rowerowe dla najmłodszych - do lat dziesięciu. Zapisy w dniu imprezy w biurze zawodów. Dziewczęta i chłopcy rywalizować będą w parku miejskim, niedaleko od miasteczka zawodów.  

Przypominam, źe w maratonach MTB Grand Prix Kaczmarek Electric na każdej edycji organizator przygotował 5600,00 złotych premii finansowych dla najlepszych pań i panów na najdłuższym dystansie.

Pogoda ma być w niedzielę w Krośnie Odrzańskim sprzyjająca dla zawodników, jak i dla organizatorów. Wiatr lekki - do 17 km na godzinę. Słońce pojawi się tego dnia na cztery godziny, możliwe częściowe zachmurzenie, chyba bez deszczu.

Oby tak było, oby inauguracja sezonu 2022 cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric wypadła godnie, z dobrą frekwencją, z emocjami. Organizatorzy są w pełni przygotowani, miejscowe władze i wspierający je ludzie (żołnierze. strażacy, leśnicy) - także. Do zobaczenia zatem o poranku w niedzielę na placu Unii Europejskiej w Krośnie Odrzańskim.

                            Piotr Kurek
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL