R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41873414 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Siedemset osób na rowerach

 

Rekord frekwencji w Sulechowie


Marek Konwa, Michał Paluta i Mariusz Gil dziś rywalizowali w Sulechowie i takiej też kolejności wjeżdżali na metę na dystansie 68 km (Giga).
Fot. Piotr Kurek

Tego się nikt nie spodziewał: ani organizatorzy cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB, ani zawodniczki i zawodnicy, ani też władze Sulechowa, jak również kibice Dziś w tym lubuskim mieście na starcie prestiżowych zawodów rowerowych stanęło 700 osób, w tym ponad 150 dzieci do lat dziesięciu.

Dziś najważniejsze przesłanie z Sulechowa brzmi: padł rekord frekwencji. Mniej było chętnych do ścigania w pierwszym sezonie pandemii koronawirusa, czyli w roku 2020. Podobnie było też i w roku ubiegłym.

Niedziela 8 maja 2022 zapisuje się jako ładny majowy dzień, w którym nastąpiło przełamanie frekwencyjnej granicy z dwóch ostatnich lat. I to w dwu obszarach: prawie 550 osób na dystansach Giga, Mega, Mini, Młodzik i Fun; również w rowerowych wyścigach dla dzieci do lat dziesięciu (ponad 150 dziewczat i chłopców).

Poziom zawodów był wysoki, bo nie nie może być inaczej, gdy startują byli i obecni reprezentanci Polski: Marek Konwa, Michał Paluta, czy też Mariusz Gil. Ta trójka zdominowała rywalizację na trasie 68 km (Giga) i w takiej też kolejności meldowała się na finiszowej kresce. Jedyną panią na tym dystansie była Zuzanna Krzystała. Wadziło się z trzema rundami 41 osób, ukończyło jazdę 37.

Na Mega (48 km) pedałowało 114 fanów MTB, zostało sklasyfikowanych 110. Na Mini (28 km) wyruszyło 318, dojechało do finiszu 310. W kategorii młodzik ścigało się 37 młodych ludzi (żaków i młodzików oraz ich koleżanek), w amatorskich zmaganiach 24 fanów dwóch kółek. Gdy policzymy dokładnie, wychodzi 535 osób. I gdy dodamy dzieci do lat dziesięciu w liczbie 165, wychodzi 700 osób startujących.

                                 Piotr Kurek  

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL