R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41867299 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Bohaterowie są wśród nas

 

Ireneusz Dusza, Ewelina Miernik, Michał Cięciel  
i Piotr Walczak skutecznie ratowali kolegę kolarza


Lekarzena rowerach, lekarze na medycznym posterunku. Ewelina Miernik i Michał Cięciel. Rakownia 29 maja 2022,
Fot. Piotr Kurek

Ewelina Miernik (Triton Konin) przyjechała w niedzielę do Rakowni pod Murowaną Goślinę, by startować w maratonie MTB z cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric. Zdecydowała się na jazdę na dystansie najdłuższym, czyli Giga, który liczył 70 kilometrów. I ukończyła rywalizację z czasem 3:41:00, zajmując trzecie miejsce w rywalizacji elity kobiet.

Po drodze miała jednak przerwę, gdyż jako lekarka - specjalistka medycyny ratunkowej - pomagała kolarzowi w potrzebie. Rafał Łukawski zasłabł w trakcie wyścigu, upadł. – Byłem świadkiem zdarzenia, jechałem za nim - to słowa Piotra Walczaka ze Świnoujścia.


Piotr Walczak (602) był świadkiem upadku Rafała Łukawskiego.
Fot. Piotr Łabaziewicz

Zawodnik z nadbałtyckiego kurortu pierwszy pospieszył z pomocą. Dołączyli do niego Ireneusz Dusza z Lubina (ratownik medyczny), Ewelina Miernik i Michał Cięciel z Zielonej Góry (też lekarz ratownik). – Było dramatycznie, ale daliśmy radę - mówił po ukończeniu jazdy na Giga Michał Cięciel (2:42:22). Pomocni okazali się miejscowi strażacy. Fachowcy z karetki pogotowia ratunkowego mieli wszystko, co niezbędne, by uratować kolarza, wielkiego entuzjastę MTB.


Ireneusz Dusza (121) jest ratownikiem medycznym i okazał klasę w swym fachu.
Fot. Piotr Łabaziewicz

Rafał Łukawski jest w szpitalu pod dobrą opieką. W niedzielę za nim podążali na rowerach pasjonaci kolarstwa górskiego. Paweł Walczak, Ireneusz Dusza, Ewelina Miernik i Michał Cięciel gdy zobaczyli, co się stało, przystąpili do dzieła. Profesjonalnie i skutecznie. Uratowali życie kolegi kolarza. A później dojechali (czworo) do mety.

Bez patetycznych słów, imiona i nazwiska tej dzielnej czwórki są do zapamiętania. Trzeba im podziękować publicznie, w imieniu Rafała i całego naszego środowiska MTB, za to co zrobili. Za czyn, za szlachetną postawę.  

                                    Piotr Kurek  
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL