R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41902531 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-07-25
Słoneczny maraton w ładnym miejscu

 

W Polkowicach startowało prawie 400 osób


W Polkowicach startowała elita polskiego MTB.
Fot. FOTOMTB.pl

To był słoneczny maraton w ładnym miejscu. Tak można w wielkim skrócie określić warunki pogodowe, w jakich przyszło rywalizować uczestnikom siódmej edycji prestiżowego cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB w Polkowicach. Startowało prawie 400 osób na starannie przygotowanej trasie przez miejscowych fanów kolarstwa górskiego

Polkowice po raz pierwszy gościły entuzjastów MTB, którzy ścigają się w ramach cyklu Kaczmarek Electric. Impreza miała wsparcie władz miejskich, pan burmistrz Łukasz Puźniecki był honorowym starterem, zaś tutejsze ekipy Bike Atelier Eobuwie Urbex Maximus i Obudowa Grupa Pościgowa starannie przygotowały trasę na zawody i sportowo mocno zaznaczyły w niej swój udział.

Dystans Giga tym razem liczył 70 km, na który złożyły się trzy rundy po 23 kilometry. Do Polkowic przyjechali Marek Konwa (UKS Krupiński Szuszec - Konwa Bike), Mariusz Gil Euro Bike Team), Grzegorz Grabarek (TBM Systems) i Łukasz Paterak (LKS "Bryksjusz" Gościęcin), co gwarantowało ściganie na wysokim poziomie w elicie mężczyzn. Po starcie jak z katapulty ruszył Marek Konwa i zyskał przewagę nad rywalami. Pierwszą rundę kończył solo, drugą podobnie i na metę przyjechał sam. Drugi, ze stratą niecałych 2 minut, na finiszowej kresce zameldował się Mariusz Gil przed Łukaszem Paterakiem. Czwarte miejsce padło łupem Grzegorza Grabarka, piąty był Michał Gehrke (Rybczyński-Bikes Remmers Team), szósty - Jakub Najs (Euro Bike team).

Z najdłuższym dystansem wadziły się trzy panie. Triumfowała Daria Kasztarynda (Chodzieskie Towarzystwo Rowerowe) przed Dominiką Niemiec (Eroe Racing Team) i Magdaleną Hałajczak (Euro Bike Team).

Na Mega triumfowali, podobnie jak dwa tygodnie temu w Żerkowie, Idalia Banaś i Łukasz Pihulak (oboje Seven Perceptus Team), startowało 88 mężczyzn i sześć pań (wszyscy z tego dystansu dojechali do mety). Wiktoria Kierat (ST Bike Team) i Paweł Pęciak (GTW Racing Team) okazali się najlepsi na Mini. W młodzikach zwyciężali: Zuzanna Michalewicz (Kołownik Włoszakowice) i Bartosz Bartkowiak (REAL 64-sto). Rowerową zabawę miały dzieci - było ich ponad 50. .

Kolejna edycja "Kaczmarka" dopiero w końcu sierpniu w gościnnej dla rowerów i kolarstwa Trzebani pod Lesznem.

                                Piotr Kurek

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL