R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41824724 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Finał na wysokim poziomie

 

"Kaczmarek" dojechał do mety


Start zawodników elity kobiet i mężczyzn podczas finalowej edycji cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB. Wolsztyn, 2 października 2022.
Fot. FOTOMTB.pl

Prawie 500 osób wystartowało dziś w Wolsztynie w ostatniej, dwunastej edycji tegorocznego cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric. Finał wypadł godnie, był na wysokim poziomie sportowym, gdyż uczestniczyli w nim trzej zawodnicy JBG2 CryoSpace, uczestnicy wrześniowych Mistrzostw Świata w maratonie MTB: Michał Paluta, Krzysztof Łukasik i Michał Glanz.

I choć było chłodno, to jednak pogoda sprzyjała pasjonatom kolarstwa górskiego. Przez większość dnia świeciło słońce, dopiero podczas dekoracji najlepszych pań i panów chwilami kropił deszcz. Zawody obserwowała wcale liczna rzesza kibiców.

Jazda na dystansie Giga, 72 km, była konfrontacją elity polskiego MTB z najlepszymi zawodnikami cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric. Zwycięsko z niej wyszli reprezentanci kraju na wrześniowy championat świata w maratonie MTB, który odbył się w południowej Danii. Pierwszy linię mety przejechał Michał Paluta przez Krzysztofem Łukasikiem, zmierzono im czas 2:53:39. Na trzeciej pozycji uplasował się Mariusz Gil (Euro Bike Team), na czwartej Michał Glanz. Mówiąc najkrócej, w pierwszej czwórce znalazło się trzech kolarzy JBG2.

Startowało na Giga aż 49 osób, co jest tegorocznym rekordem frekwencji podczas maratonów "Kaczmarka" na najdłuższym dystansie. Mierzyły się z nim trzy panie. Zwyciężyła Agnieszka Kachel (Rybczyński-Bikes Remmers Team) przed Sandrą Samolewską (Eurorower.pl) i Deborą Figiel (Rybczyński-Bikes Remmers Team).

Dziś nagradzano za niedzielne zawody i za klasyfikację generalną tegorocznego cyklu. Panował dobry nastrój. Kobiety i mężczyzni oraz liczna grupa młodzieży ochoczo wchodzili na scenę i na podium. Organizatorzy dziękowali startującym, ci ostatni (ekipa Bike Atelier) szlachetnie odpłacili całej drużynie Joanny Balawajder (koordynatorce cyklu) za trud przeprowadzenia ąż dwunastu zawodów.

Nagradzali najlepszych burmistrz Wolsztyna Wojciech Lis i szef firmy Kaczmarek Electric Cezary Kaczmarek. – Cykl będzie kontynuowany w przyszłym roku - akcentował na zakończenie imprezy jego twórca, skuteczny człowiek biznesu.

                                            Piotr Kurek


 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL