R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41832077 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Będzie chyba na bogato

 

Przygotowania do noworocznego spotkania


Kibice Lecha Poznań od lat uczestniczą niezwykle aktywnie w noworocznych spotkaniach rowerzystów nad poznańskim jeziorem Rusałka.
Fot. archiwum Wiary Lecha


1 stycznia 2023 nad poznańskim jeziorem Rusałka odbędzie się noworoczne spotkanie rowerzystów. Tradycyjne już, po raz dwudziesty drugi w tym właśnie miejscu. Jego początek o godzinie trzynastej. Trwają ostatnie przygotowania do tej sympatycznej imprezy.

Formuła tych noworocznych spotkań pasjonatów bicykli jest wielce klarowna. Przyjeżdżają oni nad Rusałkę na swych rowerach, by następnie objechać to kultowe jezioro poznańskie. To dystans niecałych czterech kilometrów, które fani dwóch kółek pokonują w niecałe dwadzieścia minut. To jazda bardzo wolna, bez pośpiechu i prześcigania się wzajemnego.

Później, czyli na mecie, następuje czas składania sobie życzeń i czas losowania nagród wśród wszystkich uczestników przejazdu. W minionych latach, od roku 2001 (z przerwą w 2021 - czas pandemii), gadżetów było raz więcej, raz mniej.

Dzień 1 stycznia 2023 zapowiada się pod tym względem na bogato. Listę darczyńców otwierają Urząd Miasta Poznania (prezydent Jacek Jaśkowiak i dyrektor Wydziału Promocji Marta Raszeja) i Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego (marszałek Marek Woźniak i dyrektor Departamentu Sportu i Turystyki Tomasz Wiktor). Za nimi podążają Browar Fortuna (główny sponsor wydarzenia - prezes Krzysztof Panek), firmy Rehau (Maria Cięciel-Muszyńska), DT Swiss Polska (Waldemar Kotarski) i BCM Nowatex (Tomasz Miśkiewicz), salony rowerowe z Poznania - Euro Bike (Piotr Pawlak), Bike Poznań (Wojciech Mizuro), Bike Vibe (Marcin Furman), Markowe Rowery (Ryszard Horłoza), Rybczyński-Bikes (Mateusz Rybczyński).

Swój wkład w pulę dobrych nagród wniósł Lang Team (Czesław Lang), główny organizator imprez kolarskich w Polsce - szczególnie Tour de Pologne. Koszulka kolarska, dobry plecak rowerowy i bidony przydadzą się kilku osobom.

– Przyjeżdżamy na rowerach grupą, jak w kilku ostatnich latach - mówi Marcin Kawka ze Stowarzyszenia Wiara Lecha (projekt o nazwie Kibice Razem). – Dotrzemy nad Rusałką nie z pustymi rękoma: zapewnimy nagłośnienie, odpalimy w efektowny sposób race i ... No właśnie, dowieziemy także około 300 rogalików z Piekarni Nowaczyk - podkreśla jeden z najbardziej znanych kibiców poznańskich. O swej miłości do Lecha i piłki nożnej opowiada krótko: – Mam 42 lata, od dziecka chodzę na mecze piłkarskie, od ponad dwóch dekad działam w kibicowskich strukturach Lecha Poznań.

We wtorek o poranku, 27 grudnia - 104. rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego, gdy rozmawiamy, Pan Marcin już myśli jak z kolegami uświetnić zwycięskie parcie Wielkopolan do niepodległości sprzed ponad 100 lat. Dziś, we wtorek właśnie, odpalą race w kilku miejscach Poznania, w niedzielę 1 stycznia 2023 na noworocznym spotkaniu rowerzystów nad Rusałką.

Jeśli ktoś z rowerzystów chciałby coś dołożyć do wspólnej puli nagród, można to uczynić w pierwszy dzień Nowego Roku. Wystarczy przyjechać kilkanaście minut przed godziną trzynastą i przekazać dar, gadżet lub upominek w ręce organizatorów imprezy: Agnieszki Szklarskiej i Piotra Kurka.


                    Piotr Kurek

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL